Війна має безліч негативних й болючих наслідків, одним із таких є надмірне вживання алкоголю. Для когось випивка стає способом втекти від реальності, забути про проблеми чи жахи побаченого на війні. Ми розпитали у військового психолога Андрія Козінчука про те, як розпізнати залежність у близької людини та як з цим можна боротися.
Як нам пояснив фахівець, дуже важливо усвідомлювати, що саме це — алкогольна залежність чи ж запійність.
Алкогольна залежність — це систематичність, тобто якщо навіть в невеликих дозах, але кожен день є вживання міцного алкоголю.
Своєю чергою, запійність це коли людина п’є періодами. Якийсь час може систематично пити, а потім через незадовільний фізіологічний стан припиняє.
В будь-якому випадку, якщо є проблеми в алкоголем, необхідно звертатись до фахівця, лікаря нарколога, радить військовий психолог.
«Навіть якщо соромно, це є проблема медична. Найскладніше, це те, що люди не визнають проблему. Родині людини у якому проблеми з алкоголем, ні в якому разі не треба критикувати залежного в стані алкогольного сп’яніння, це не дієво», — пояснює Андрій Козінчук.
Водночас ні в якому разі не заохочувати людину до споживання алкоголю. Психолог зазначає, що рідні можуть дозволяти випивати близькому, жаліючи його:
«Мовляв, от ти був на війни, тобі необхідно випити. Ні, не потрібно купувати алкоголь і не спонукати до цього. Також важливо самим не вживати спиртне»
Натомість каже фахівець, в стані протверезіння необхідно говорити з людиною, роз’яснює психолог:
«Саме в бесіді можна показати, що ми не засуджуємо, а хочемо допомогти. Також до таких бесід необхідно залучати психолога. Найважливіше усвідомити чи були проблеми з алкоголем до війни, чи саме війна стала тригером».
Фото: ілюстративне, Pixabay
Читайте також: Чотири поради, як говорити з родичами військових
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!