На сході тестують новий український розвідувальний дрон Довбуш Т10. Що відомо про новий український літак, розповів в ефірі «1+1» у рамках телемарафону ініціатор проєкту виробництва безпілотників, співзасновник monobank Володимир Яценко.
Довбуш – це багатофункціональний БПЛА, який можна модернізувати у розвідувальний чи ударний дрон. Завдяки новітньому програмному забезпеченню та спецобладнанню український дрон недоступний для ворожих сил електронної протидії та ППО. Готові «Довбуші» безплатно передають силам оборони.
Ініціатор проєкту виробництва безпілотників, Володимир Яценко, розповів, що вони працюють над цим дроном майже з початку війни:
«Це не тільки розробка, що з’явилася. Ми майже з початку війни працюємо над цим літаком. І зараз це процес, який вже йде “по накатаній”: тобто відбувається навчання, використання наших літаків. Сьогодні головне завдання — це збільшити виробництво цих апаратів, а також забезпечити їх використання у важких погодних умовах, у нас зараз зима та дуже часто непрості погодні умови. Зараз ми націлені на ці речі. А використання вже є, цей процес стабільний. Наші літаки сьогодні працюють по всій лінії фронту»
За його словами, «Довбуші» від закупівлі у китайському супермаркеті перейшли до власного масового виробництва:
«Якщо ми починали з кількох на день, то зараз відкрили нове виробництво Европі. Тобто ми перейшли від закупівлі у китайському супермаркеті до власного виробництва. І сьогодні – це надтехнологічне виробництво. Ми чекали на обладнання 5-6 місяців, щоб його почати. І це нас стримувало від тієї кількості, яку ми можемо виробляти в день», – додав ініціатор проєкту.
«Довбуші» майже не засікаються РЕБами чи ППО. Також, страждають від поганих погодних умов, але така проблема не нова, вона існує й у «Шахідів»
Дрон Інквізитор. Фото: «Вчасно»
Читайте також: На Донеччині ЗСУ розробили унікальний дрон «Інквізитор»
«Ми виробляємо універсальний літак, який може використовуватися у всіх місіях, не лише як розвідник, а й коригувальник. Це літак, який може вражати ворога. Мінімум 10 км на лінії фронту має постійно працювати один літак. Під тим самим Бахмутом вони використовують прилади нічного бачення і атакують вночі, тому потрібно постійно працювати – 24/7, якщо раніше це були великі групи, які були добре видно, то тепер це диверсійні групи, які потрібно постійно контролювати», — розповідає Володимир.
За словами ініціатора проєкту, головне завдання – розробка високоточної зброї. Якщо наші літаки будуть здатні завдавати ударів з похибкою один-два метри, ми автоматично переміщуємося до вищої ліги виробників зброї в усьому світі:
«За кілька місяців ми наближаємось до обладнання, яке можна буде називати високоточною зброєю. Перший шлях — це безпілотники. А потім це можна поширити і на всю іншу зброю.Що стосується морських дронів, то технології — такі ж. Якщо Україна матиме високоточну зброю, це буде на довгий час. Ми будемо на голову вищими, ніж ворог. Найвпливовіші фахівці працюють над цією темою. Основне і головне – мати обладнання для завдання високоточного удару», – додав Володимир Яценко.
Фото: ТСН
Читайте також: Інтелектуальна війна: як в Україні планують розвивати оборонний комплекс
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!