Мешканці Бахмутської громади, які обрали бік окупантів і евакуювались на їх території продовжують розповідати “страшні казки” про українських вбивць та катів. Розбираємо та спростовуємо історії зрадників.
Ворожі ЗМІ опублікували відео, де мешканці Бахмута та району розповідають, яке життя у них було до “спасіння росіянами”.
Олег з Парасковіївки, який виїхав з вагнерівцями з підконтрольній Україні території на ворожу, розповідає, що, мовляв, останні чотири місяці українські війська постійно обстрілювали місто. Стріляли по будинкам, гаражам, сараям, навіть були загиблі:
Олег з Парасковіївки. Фото: скріншот
«Все виносили з квартир, що могли, відбирали машини, бо їм треба. Займали будинки цивільних, школи, садки. Був у нас колодязь з водою, так українські війська замінувати його, щоб люди туди не ходили», – розповідає фейки Олег.
Свідчення не сходяться
Віктор з Бахмута. Фото: скріншот
За геолокаційними картами, за 21 січня, можна побачити, що Парасковіївка була повністю під контролем ЗСУ, тому не могла обстрілюватись нашими військами. Цю територію Збройні сили обороняли й стояли біля неї для відбиття противника. Тому всі обстріли міста могли відбуватись з боку російської армії. Тільки 18 лютого інформація про окопування Парасковіївки підтвердилась на карті.
Своєю чергою, Віктор з Бахмута розповів наступий фейк, мовляв, в місто приїжджала машина з водою, яку військові ЗСУ розстріляли й заборонили возити воду:
«На нашу вулицю приїхали водії з водою, розлили воду у нас й поїхали в Забахмутку. Вони прийшли, розтріляли цих водіїв і заборонили возити нам воду. Хотіли, щоб ми померли без води».
Що відбувалося насправді?
Свердловина для Бахмута. Фото: скріншот
Відомо, що цистерни з водою не їздили в Бахмут, через підірвані мости та постійну небезпеку. Попри це, в місто на постійній основі завозили воду волонтери. Також, нещодавно стало відомо про нову свердловину, яку волонтери пробурили для місцевих мешканців.
Олена Молчанова, лікарка, яка залишається в Бахмуті розповідала нашій редакції про ситуацію з водою:
«Воду нам привозять волонтери в Пункти Незламності, туди можна прийти й отримати декілька літрів на найнеобхідніші потреби. Також люди збирають дощову воду. Вода є, але в дуже малій кількості. Важко жити, але по іншому поки ніяк».
Це підтверджує, що українські військові ніяким чином не забороняли возити воду в місто.
Фото: Генштаб
Читайте також: Порівнювали з трупом та взагалі не дивилися виступ: як поплічники кремля відреагували на промову путіна
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!