День українського добровольця: розповідь оборонця Бахмута про дні на фронті

Семаковська Тетяна 18:17, 14 Березня 2023

335202539 734810578356184 6710287338649727800 n 1 5478cСьогодні, 14 березня, в Україні відзначають День українського добровольця. В 2017 році це свято запровадили, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Як проходять будні на фронті українських оборонців — розповів у сюжеті Ukrainian military TV доброволець Михайло Гречухін. У 2014-2015 рр. чоловік воював у складі 93 ОМБр

З початком широкомасштабного вторгнення росії Михайло нищить ворога разом з 58 мотопіхотною бригадою імені гетьмана Івана Виговського. 

На чолі зведеного розвідувального загону він брав участь у боях за переправу через Сіверський Донець у районі Білогорівки. Також захищав Лисичанськ та Бахмут. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за участь в операції з оборони Києва. 

У випуску програми “Воїн – це я” військовослужбовець розповів про тактику ворога в Бахмуті. 

“З деякими перервами і виходами на полігон ми були на умовній обороні Бахмута. Артилерія там працює постійно, але я б не сказав, що вона підтримує піхоту. Тобто вона працює по площам, по самому Бахмуту, по нашим тиловим позиціям. Обстріл іде постійно. До нього усі настільки звикають, що перестають звертати увагу. Просто постійно прилітає кудись в Бахмут.

Ворог просувається “м’ясними” хвилями. Їх перша група намагається захопити якусь позицію або закріпитися на місцевості, а потім дати можливість накопичуватись іншим групам на тому рубежі, близько до наших позицій (300-500 метрів). Потім особовий склад намагається ривком просунутись і захопити наші передові позиції. Часом буває, що їм це вдається. Але дуже часто їм це не вдається. Наша артилерія і вогневі засоби працюють, не дають їм накопичуватися і окопатися, – говорить Михайло.

За словами добровольця, російські десантники добре підготовлені, проте їх лишилося дійсно мало. Саме тому на штурм ідуть “вагнерівці”. Їм це вдається через велику кількість людей, яких не шкода.

“Відповідно вони більш ефективні, ніж кадрові російські війська. Початок штурму Бахмута – це цілодобова робота. У нас ламалися машини, техніка. Не можу сказати, чому місто таке важливе для ворога. Можливо, це політична “гризня” всередині росії за перерозподіл влади”, – припустив військовий.

Чоловік розуміє, що це війна за наше майбутнє. Його сім’я підтримує і чекає повернення героя.

“Мені пощастило, що дружина мене абсолютно підтримала. Ця війна, яка показує реальний статус України в світі. Без нашого продовольства може бути світовий голод та велика рецесія світової економіки. Після перемоги я маю прокинутись наступного ранку в зовсім іншій Україні, з іншими перспективами, – підсумував Михайло Гречухін. 

Під час повномасштабного російського вторгнення вшанування Дня українського добровольця є надзвичайно важливим. Після 24 лютого люди різних професій та роду занять об’єдналися, аби боротися з російськими окупантами.

З нагоди свята Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний привітав захисників з Днем українського добровольця.

“Відданість. Рішучість. І щире прагнення захищати Батьківщину. Щодня. Щосекунди. Українці демонструють всьому світу, що означає – бути добровольцем. Насамперед у героїчних боях на передовій. У цілодобовій волонтерській праці. Допомогою в тилу. За покликом серця, заради перемоги. Ворог хоче нас зламати, але нація добровольців – непереможна. Сьогодні всі ми, як ніколи, згуртовані і боремося за свою незалежність. З Днем українського добровольця!”, – звернувся Залужний до всіх захисників України.

Фото: Генштаб

Читайте також: Україна розпочала виробництво дефіцитних снарядів для радянських танків

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Під Бахмутом Сили оборони взяли в полон зрадника зі Слов’янська

Микола Ситник 12:30, 15 Серпня 2023

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного представника російських окупаційних угруповань, який воював проти України на Східному фронті. Бойовиком виявився мешканець Слов’янська. Військові контррозвідники СБУ спільно з Силами оборони взяли зрадника в полон під час контрнаступу поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мешканець Слов’янська переїхав до Ставропольського краю. Правоохоронці встановили, що 24 червня 2022 року він добровільно підписав контракт на проходження військової служби у складі групи «Шторм-Z» 79-го мотострілецького полку зс рф.

Перебуваючи на посаді механіка-водія, фігурант брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони в районі селища Берхівка Бахмутського району. Окрім того, для сповільнення контрнаступальних дій українських військ зрадник облаштовував ворожі блокпости та фортифікаційні укріплення навколо ворожих позицій. У липні 2023 року під час проведення контрнаступальних операцій українські захисники затримали бойовика. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також: СБУ затримала російського агента, який хотів зірвати контратаки ЗСУ під Бахмутом

Нагадаємо, бахмутянин, який воював проти ЗСУ, проведе за ґратами 10 років.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Донецька обласна прокуратура

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Промо

ЗСУ продовжують рух на південному фланзі Бахмута, — Романенко

Микола Ситник 12:09, 15 Серпня 2023

Сили оборони продовжують наступальні операції поблизу Бахмута. За минулий тиждень ЗСУ звільнили 3 км² території на Бахмутському напрямку. Водночас окупанти прагнуть відновити втрачені позиції. Ворог стягнув під Бахмут велику кількість артилерії, дронів та особового складу.

Про це військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів у інтерв’ю «24 Каналу».

Обстановка на флангах

Він зазначив, що росіянам, перекинувши резерви, вдалося зупинити просування Сил оборони на північних околицях Бахмута.

«Ворог перекинув резерви на північний фланг Бахмута й зупинив просування у районі Берхівки і Ягідного. Тому підрозділи ЗСУ перейшли до оборони, контратакують й ведуться такого роду бої», — повідомив військовий експерт.
Ситуація на північному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Генерал-лейтенант у відставці додав, що на південних околицях міста-фортеці українські воїни продовжують рух.

«На півдні Бахмута йде поступове, невелике просування, оскільки й туди противник перекинув свої резерви. Йдуть запеклі бої навколо Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У частину Кліщіївки наші війська вже зайшли, але повністю не звільнили. Зараз по цьому напрямку тривають запеклі бої. Ми ввели свої додаткові засоби. Йде напружена робота щодо подальшого просування», — підсумував Ігор Романенко.
Ситуація на південному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: У Генштабі розповіли, де успішно наступають ЗСУ  

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Факти

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!