Онлайн-вечірка чи тур у Карпати: як відсвяткувати випускний у 2023 році

Семаковська Тетяна 17:57, 13 Квітня 2023

БАХМУТ 27 2 174a0Чи варто влаштовувати випускний, а головне скільки коштуватиме таке задоволення й чи можна свято зробити бюджетним. Ведучий та сценарист, співвласник та співзасновник DOBRE events Юрій Новосад розповів, як влаштувати свято онлайн та живцем, скільки коштує випускний у 2023 році, та як можна зекономити на ресторані і подарувати дітям незабутні враження.

Випускний в Zoom. Розважальне шоу з танцювальними челенджами

Реалії сучасних випускників змушують пристосуватися до нових форматів святкувань. Онлайн-вечірки агенства практикували ще з часів коронавірусу, але зараз вони стали ще більше поширеними через війну. Такі вечірки тривають до 2 годин, це не класичний у розумінні випускний, проте хороша альтернатива.

«Це не може тривати 6-7 годин, бо в такому випадку це буде довго скучно й нецікаво. Відбувається така вечірка наступним чином: ведеться пряма трансляція, куди під’єднується директор школи, класний керівник. Ми придумаємо сценарій й це нагадує телевізійно-розважальне шоу, де кожен з учасників може взяти участь у квесті, конкурсі й так далі», — пояснює ведучий.

153342198 3839199396117209 2534772517087669670 n 23747Юрій Новосад. Фото: Інстаграм

Щоб свято було цікавим у випускників напередодні дізнаються їхні вподобання, для цього діти заповнюють анкету, так організатори дізнаються про те, в якому стилі можна організувати свято. Дізнаються про вподобання музики, улюблених вчителів та предмети, а далі починається робота над сценарієм.

Часто це може бути випускний за мотивами улюбленого серіалу, або анімаційного персонажа, під час  Zoom-випускного проводять танцювальні челенджі, а ще обов’язковим атрибутом є дрес-код.

За словами ведучого, випускний в Zoom — це своєрідна розважальна онлайн-програма, яка досить популярна, адже чимало дітей живуть у різних містах й навіть країнах.

Порівнювати такий випускний із вечіркою вживу важко, каже Юрій Новосад, адже діти не зможуть отримати повною мірою ті емоції, які виникають при живому спілкування. Водночас зважаючи на війну в Україні — це чудова альтернатива, яка є безпечною та цікавою.

Триденний тур в Карпати для випускників замість вечері в ресторані

photo 2023 04 13 15 50 28 23fa4

Випускники, у яких агенція Юрія Новосада, проводила свято. Фото: особистий архів ведучого

Редакція дізналася й про інший спосіб відсвяткувати випускний — це триденні тури в Карпати, які запам’ятаються на все життя школярам. Такий варіант, каже сценарист, підійде тим учням, які мають можливість зібратися разом.

«Чому обрали Карпати? Тому, що наразі — це найбезпечніша локація для дітей. Ми маємо окремі комплекси в горах, де діти в повній безпеці, доєднатися туди можуть й батьки. На території комплексу є басейни для дітей, а ще тут немає більше нікого стороннього. Тур триває три дні та дві ночі, цей варіант зараз дуже поширений, навіть більше, ніж випускний в ресторані», — пояснює Юрій Новосад.

Ціна питання: скільки коштує випускний у Карпатах

Screenshot 619 77191

Діти в Карпатах. Фото: особистий архів ведучого

Як запевняє ведучий, тур в Карпати вигідніший для батьків у фінансовому плані, адже за місце в ресторані на одну особу з музикантами доведеться віддати від 3 до 5 тисяч гривень. Триватиме свято до 6 годин. 

Натомість тур в Карпати на три дні вартує від 4, 5 до 6 тисяч гривень. У цю суму входить трансфер до локації та назад, проживання та розважальна програма. Харчування підлітки вибирають й оплачують окремо.

«Ми відмовилися від принципу шкільних таборів. Ми вважаємо, що підлітки в 16-17 років вже досить самостійні, щоб замовити собі ту їжу, яку вони люблять. Хлопці, наприклад, буває з’їдають одразу дві порції, а дівчата й одну не доїдають. Тому, харчування випускники обирають собі до вподоби», — каже Юрій Новосад.

Випускний під час війни: переваги офлайну

Через епідемію коронавірусу та повномасштабну війну 9, 10, та 11 класи втрачають важливі етапи шкільного життя й взагалі спілкування між собою, пояснює засновник івент-агенції.

«Коли ми привозимо випускників в Карпати — то ми буквально знайомимо їх між собою, тому, що діти бачать один одного тільки в Zoom через камери. Це насправді велика проблема, діти, які мали б ходити в кінотеатри, на день народження — цього етапу у них немає через війну. В останню ніч туру в Карпатах ми всі збираємося біля басейну, в горах чи номері. Діти просто спілкуються, обіймаються, згадують шкільні моменти, коли вони могли ще ходити до школи», — ділиться Юрій у розмові.

Ведучий каже, що після кожного заходу у випускників збирають відгуки, щоб дізнатися, що можна покращити. Останнім часом учні тільки щиро дякують, за те що змогли провести час разом вживу.

Screenshot 620 84ddc

Випускники в горах. Фото: особистий архів ведучого

«Враховуючи всі ті страшні події, які відбуваються у нас в Україні — ми з командою гадаємо, що випускники мають право відзначити випускний. Це свято відбувається лише раз на все життя. На жаль, не факт, що діти зможуть ще колись побачитися, хтось переїде за кордон, хтось вийде заміж і йому буде не до того. Випускний — це своєрідна крапка у шкільному житті», — резюмує Юрій Новосад.

Знижки для дітей

З початку повномасштабного вторгнення агенція DOBRE events запровадила знижки для двох категорій:

50% знижки на тур в Карпати можуть отримати діти, батьки яких знаходяться в зоні бойових дій

підліток, який внаслідок війни втратив одного з батьків, може безкоштовно поїхати в тур.

Фото: «Бахмут. IN. UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фото

Тест новина 2 категорії

Admin Mavericks 10:24, 30 Серпня 2023

Тест новина 2 категорії

Як Тік-Ток може бути корисний для підлітків та чому дорослим варто читати книги не за віком: погляд письменниці Світлани Вертоли

Семаковська Тетяна 14:15, 4 Серпня 2023

Світлана Вертола — українська письменниця, дівчина пише книги для підлітків, але насправді їх читають й дорослі, бо інколи хочеться побачити бодай через книгу щось хороше та світле. Світлана сама переселенка, рідне місто героїні — Іловайськ зараз окуповане. Одна з книг авторки, це «Юна. Війна», якраз розповідає про події в 2014 році, коли почалися війна.

Світлана Вертола поділилася із редакцією «Бахмут. IN.UA» своїм баченням на книги, розповіла, як зараз себе почувають українські видавництва, що є популярним на книжковому ринку, та чому Тік-Ток корисний для підлітків?

В Україні дають шлях для розвитку молодим письменникам

2023 06 19 11.39.20 e1687167678582 600x869 b7d1b

Книга «Лель». Фото: видавництво Прометей

Попри те, що в країні триває повномасштабна війна, наші видавництва намагаються не тільки забезпечувати якісними книгами та новими релізами закордонних новинок, але й дають шлях для молодих авторів. Зараз, каже Світлана Вертола, значно зріс попит на українську книгу. Сама авторка полюбляє творчість Андрія Любки, каже, що його книги допомагають легше переживати довгі мандрівки.

«Ті видавництва, які в більшості спеціалізувалися на перекладній літературі, зараз більше шансів дають саме українським авторам. Ті, хто раніше спеціалізувався на нон-фікшні, як от видавництво “Лабораторія”, чи “Віхола” зараз відкривають можливості для прози. Можна надіслати рукопис на розгляд», — говорить письменниця.

До слова, книга «Лель» авторства Світлини Вертоли вийде у видавництві «Прометей», ця новинка була написана під час повномасштабної війни. В сюжеті повісті слов’янська міфологія, нею авторка надихнулася під час життя на Хмельниччині, сюди довелося евакуюватися з Києва.

«Сестра нареченого якось принесла мені книгу про традиційні слов’янські вірування, я вже не пам’ятаю її назви, але саме там я натрапила на бога Леля. Це бог кохання, який ставиться до любові, як до гри. Він закохував у себе дівчат, а потім зникав. Такий собі пікапер, але з попередніх тисячоліть. Я почала шукати про нього більше інформації, виявилося, що його могли створити штучно об’єднавши кілька богів кохання, я вирішила трішки змінити його персонажа. Перенесла його в сучасний Київ, змусила ходити на барахолки, секонди та знайти своє кохання», — згадує Світлана Вертола.

Прочитати книгу авторка радить тим, кому хочеться трохи казки у житті, а крім того «Лель» сподобається тим, хто любить Київ, його вулички та вінтажні барахолки.

Підліткова література показує правильну рольову модель

359818102 2635934249887665 9171714623443963223 n 12261

Світлана Вертола. Фото: надане героїнею

Підліткову літературу зараз читають не лише підлітки. Як каже авторка, вона стала популярною серед покоління міленіалів, молодь якій зараз орієнтовно 25 років, вона також часто обирає саме підліткові книги.

«Я скажу, те що особисто приваблює мене. Мені наразі 25, я якраз є учасником цієї категорії. На мою думку, сучасна підліткова література показує правильну рольову модель. Наведу приклад, в одному із рукописів я описала ситуацію, коли батько родини розпочав конфлікт з дружиною, бо в нього була не попрасована сорочка. Цей приклад я взяла з власної родини, бо побутовими питаннями у нас займалася мама. Редакторка порадила мені змінити цей уривок, бо ми, як письменники маємо закладати інші ролі. Ми маємо показувати, зокрема, що ділити хатні обов’язки потрібно рівноцінно. Хлопці-підлітки можуть перейняти цю модель», — пояснює співрозмовниця.

Авторка вважає, що така, на перший погляд, маленька деталь насправді додає зовсім інші сенси в книгу. А обирають книги такого формату дорослі, щоб відпочити, або ж згадати свої перші відчуття, як от перше кохання, зрада.

Як Тік-Ток просуває читання в Україні?

Screenshot 44 7c98d

Світлана Вертола на Книжковому Арсеналі. Фото: скріншот 

Не завжди, коли ваша дитина гортає стрічку Тік-Току вона марно проводить час, як вважають батьки. Наприклад, саме завдяки книжковим відео в цій мережі українці активно діляться відгуками на книги, пояснює Світлана Вертола.

«На популярність книг впливає те, що з’явилася величезна кількість тематичних блогів в Інстаграмі, Тік-Тоці, є книжкові клуби. Вони розповідають про книги наскільки цікаво, що інтригують молодь різного віку й самому хочеться почитати.Такі хобі допомагають заземлитися, бо насправді, це якісний час, який ми проводимо для себе», — каже Світлана Вертола.

Майбутній книжковий ринок України, зокрема підліткової літератури письменниця бачить різностороннім, а ще хотіла б, щоб популяризували читання через рекламу в громадських місцях, в метро, торгових центрах. Але є й позитивні зміни, які вже можна бачити.

«Це стосується бібліотек, вони стають хабами, я бачила зали, де люди можуть почитати книгу, випити каву, погратися з дітьми, де юристи допомагали ВПО. Було б дуже добре, якби бібліотеки інтегрували в нашу освіту, робили їх такими сучасними, водили дітей на екскурсії. Але звісно, те, що ми бачимо зараз з книжковим ринком в Україні тішить, посприяла й заборона російськомовної літератури», — каже Світлана Вертола.

Що робити, якщо дитина не любить читати?

349152724 934658054256071 2722721101251900282 n a2a49

Книга письменниці. Фото: надані героїнею

Ми запитали Світлану Вертолу й про іншу проблему, на яку часто скаржаться батьки — це коли діти не люблять читати. Тут важливо діяти ненав’язливо, каже авторка й своїм прикладом показувати підлітку любов до книги. Гарним варіантом буде відвідати книжкові ярмарки та фестивалі. Останнім часом дітям цікаво не тільки бачити книгу, але і її автора.

«Люди дуже дивуються, коли бачать живих письменників. Важливо показати, це живе середовище. Я часто відвідую книжкові фестивалі й бачу цей захват, коли людина бачить перед собою письменника, хоче поспілкуватися», — каже Світлана Вертола.

Письменниця радить відвідувати Книжковий Арсенал, а з останніх актуальних подій планується KyivBookFest. Він пройде в столиці з 8 по 10 вересня. На заході планують презентацію книги «Юна. Війна», ухил буде на життя Іловайську.

Книжка може стати дорогою до адаптації дитини ВПО

Читання можна розглядати як своєрідну психологічну допомогу для підлітків, каже авторка. Світлана сама має двічі досвід внутрішнього переміщення, раніше вона жила в Іловайську, потім переїхала до Бучі.

«Я закінчувала школу в новому місті, наш будинок був зруйнований, це був дуже важкий виклик для мене, освоїтися на новому місці нелегко. Пам’ятаю, що мені допомогли книги, вони відволікають тебе, інколи навіть допомагають знаходити рішення», — пояснює письменниця.

Для тих дітей, які зараз переживають вимушене переміщення авторка радить почитати її книгу «Юна. Війна», вона якраз описує початок війни в Іловайську 2014 року. В сюжеті закохані підлітки Юна та Рома, хлопець залишається в окупації, а Юна їде до Києва, війна розлучає пару й ставить багато важких викликів. Ця книга опинилася у списку премії Львова – міста літератури 2023.

«Я отримувала вже багато відгуків по цій книзі саме від дітей, які пережили внутрішнє переміщення. Вона до певної міри терапевтична, бо дозволяє зрозуміти, що ти не сам. Потрібно знаходити в собі сили пережити це все, зберегти здоров’я, як фізичне, так й ментальне», — говорить Світлана Вертола.

Письменниця радить батькам заглянути на портал «БараБука», тут є багато порад, як правильно говорити з дітьми про війну, й великий вибір книг на цю тему.

Вам буде цікаво:

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Тест новина 2 категорії

Тест новина 2 категорії

10:24, 30.08.2023 Admin Mavericks

Як Тік-Ток може бути корисний для підлітків та чому дорослим варто читати книги не за віком: погляд письменниці Світлани Вертоли

Світлана Вертола — українська письменниця, дівчина пише книги для підлітків, але насправді їх читають й дорослі, бо інколи хочеться побачити бодай через книгу щось хороше […]

Яким був Донецьк 2014 року: історія точки повернення Сергія Косяка

У 2014 році доля українського Донецька різко обернулася на 180°. Місто, яке раніше стрімко розвивалося захопили росіяни, до них доєдналися такі самі прихильники “русского мира”. […]

Чому варто обирати українську Вікіпедію замість російської: пояснення від документатора Сергія Петрова

Часто при пошуку якоїсь інформації в Інтернеті видача пошуковика видає і статті з Вікіпедії. Навіть якщо людина шукає інформацію українською мовою, десь поряд у цій […]

Історія бахмутянки Тетяни Шиян: евакуюватися з пекла війни та знайти кохання

Як виїхати жінці з трьома дітьми, перейти кордон пішки, працювати на двох роботах, а потім знайти кохання всього життя в Україні, в лавах ЗСУ — […]