26-річний Артем Скороходько один із засновників фотопроєкту Behind Blue Eyes (За блакитними очима). У межах цієї ініціативи діти із деокупованих сіл на плівку фотографують свої будні в деокупованих селах. Починалося все із волонтерських доставок гуманітарної допомоги, а потім прийшла ідея допомагати дітям дивитися на світ через об’єктив камери. В обмін на фото малеча отримує бажаний подарунок.
Як працює проєкт Behind Blue Eyes зсередини, чи планують долучати до нього Донеччину та, які найнезвичніші бажання загадують українські діти волонтер Артем Скороходько розповів редакції «Бахмут IN.UA».
Про ідею проєкту «За блакитними очима»
Дмитро Зубков та Артем Скороходько разом допомагають людям з деокупованих сіл, спочатку чоловіки забезпечували людей продуктами, їздили у села на Чернігівщину. Згодом у Лукашівці — це невелике село було під окупацією трохи менш як місяць, волонтери познайомилися з місцевими дітьми. Декільком з зацікавлених роздали одноразові плівкові камери, щоб вони могли відволіктися та спробувати себе у ролі фотографів, по той бік об’єктива. Власне, так з’явилася ідея проєкту Behind Blue Eyes.
Діти в деокупованих селах. Фото: Інстаграм, Behind Blue Eyes
Молода ініціатива вже декілька місяців допомагає робити дітей на деокупованих територіях щасливішими.
«Ми продовжуємо свою роботу, їздимо в маленькі села й стараємося покрити всі області, які постраждали від війни. Мова йде про прифронтові й про деокуповані території. Зараз ми шукаємо донорів, в планах є деякі цікаві проєкти», — каже Артем Скороходько.
Серед них буде зйомка документальної стрічки про дитячі мрії під час війни й артбук про творчість та проблематику її виховання у регіонах України. Крім того, ділиться планами Артем, разом з командою планують створити платформу для спілкування з дітьми, яким вони допомогали, щоб підтримувати контакт.
Наймолодшому учаснику акції з фотоплівкою 7 років
Дівчинка з лялькою. Фото: Інстаграм, Behind Blue Eyes
Артем пояснює як працює проєкт зсередини, наприклад, перші фотоплівки дітям вони закупляли за власні кошти, потім допомогли донати, а згодом камери надіслали благодійники з інших країн, які дізналися про проєкт. Зазвичай, діти фільмують своє життя протягом одного, або одного з половиною тижня. Потім плівку надсилають до волонтерів поштою разом зі списком бажань.
«У нас була багатодітна сім’я, де найменшому було три роки й діти разом фотографували. Але правильніше буде сказати, що наймолодшому учаснику було 7 років. В середньому на громаду ми даємо 10 камер, все залежить від кількості бажаючих, й ми також розраховуємо на свої сили. Якщо умовно ми роздаємо 10 камер, то ми зобов’язуємося виконати 10 бажань. Тому ми шукаємо золоту середину. Як показує практика, десь 10% дітей йдуть на контакт й зацікавлюються фотокамерою», — каже Артем Скороходько.
Це фото зробила 11-річна дівчинка Валя з села Лукашівка. Фото: Інстаграм, Behind Blue Eyes
Зараз цей проєкт працює у селах Запорізької, Чернігівської та Київської областей. Як каже Артем вони планують робити це частіше й розширювати географію, на Донеччину волонтери вже приїздили в деокупований Лиман та селах під ним, також будуть відвідувати Харківщину.
«Нас позитивно сприймають у громадах, ми привозимо продукти, смаколики для малечі, й разом з ним роздаємо фотоплівки, дітям, які виявляють зацікавленість в цьому», — пояснює співзасновник проєкту.
Дівчинка, яка мала найбільше незвичайне бажання
Артем Скороходько пригадує, що за весь час волонтерства у списку бажань дітей жодного разу не опинився комп’ютер, це приємно дивує каже Артем.
«Або нове покоління вже загалом не цікавлять комп’ютери, або в селах це вже не якийсь гіперактуальний девайс. Мене це дивує, що нікому не потрібний комп’ютер. Одна дівчинка у нас попросила шиншилу. Це було бажання, тож ми її придбали, а разом з тваринкою всі потрібні доповнення. Ще одна дитина попросила ляльку й поїхати в Польщу», — каже волонтер.
Ваня живе в прифронтовому місті. Фото: Інстаграм, Behind Blue Eyes
Співзасновник благодійної ініціативи додає, що з усіма дітьми, з якими він спілкувався склалися теплі взаємини. Допомагає ще й той факт, що волонтери приїздять не з разовою допомогою, а регулярно таким чином зав’язується довірливе спілкування.
«Ми зі всіма дітьми товаришуємо, але виділити когось одного виділити важко. Є такий хлопчик Ваня, він живе в прифронтовому селі в Запорізькій області, 5 кілометрів від фронту. Ми один до одного прикипіли він пише до мене, ми спілкуємося», — каже Артем.
Як підтримати проєкт?
Засновники Behind Blue Eyes створили монобанку на підтримку проєкту, також є реквізити PayPal та ПриватБанку. Ознайомитися й задонати кошти можна за посиланням:
https://heylink.me/theblueyedproject/
Фото: «Бахмут IN.UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!