Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік виглядають не надто красиво й часто їх просто викидають, як непотріб на балкон. Однак, перевтілення старих меблів, може стати новим хобі, а як приємний результат — ви отримуєте нову красиву річ зі старої й непотрібної.
Як переробити старі меблі на нові редакції «Бахмут IN.UA» розповіла майстриня сучасного мистецтва Донецької області Наталя Кузнецова.
В Бахмуті пані Наталя працювала з різними видами мистецтва: авторські ляльки, художні полотна з пейзажами рідної Донеччини, й також реставрація старих меблів, у цій сфері експертка має вже 9 років досвіду.
Нове життя для старих меблів
Роботи майстрині. Фото: Інстаграм
Щоб старі меблі отримали друге життя не потрібно особливо витрачатися, оновити шафу, стілець, чи столик можна без дорогих витрат, пояснює експертка у цій галузі та майстриня Наталя Кузнецова.
«У процесі реставрації людина повинна переконатися, що працює саме з дерев’яною основою. Коли мова йде про перероблювання меблів потрібно сказати, що зараз ринок у цій сфері дуже розвинувся, й навіть людина яка не вміє малювати може спробувати. Є різні фарби, трафарети, золоті елементи декору. Можна використовувати для декорування декупажні серветки», — пояснює майстриня тонкощі роботи.
Як працювати з меблями у техніці декупажу?
Столик реставрований пані Наталею. Фото: Інстаграм
Працюючи з декупажними серветками потрібно дотримуватися спеціальної техніки, за якою потрібно працювати:
- Насамперед знімається поверхня з предмета, який ви декоруватимете. Якщо, це лак або фарба, потрібно використовувати спеціальний розчин. Також можна використовувати наждачний папір або шліфувальну машинку для поверхні, яку ви будете декорувати. Потім все це зачищається антижировими засобами
- Після цього ґрунтуємо поверхню білою фарбою, бажано використовувати акрилову, радить майстриня. Може підійти й фарба з будівельного магазину, але вона повинна бути гарної якості. Якщо ви декоруєте велику поверхню — майстриня радить пройтися валиком у декілька шарів. Зверніть увагу, що наступний шар потрібно наносити, після того, як висох попередній.
- Далі робимо останній штрих: наносимо прикраси, які ми обрали. Для цього приклеюємо вирізані паперові або текстильні зображення на оброблену основу, а готову роботу закріплюємо лаком.
- Якщо ви працювали зі світлою поверхнею майстриня радить обирати прозорий фіксуючий лак.
Вам буде цікаво
- Як переселенцям бюджетно покращити житлові умови без особливих витрат: інструкція
- Що можна зробити зі старого одягу? Поради від майстрині
- Як підготуватися до сімейної фотосесії? Покрокова інструкція від фотографині з Бахмута
Переробка старих меблів своїми руками
Оновити можна навіть старі валізи. Фото: Інстаграм
Перевтілення старих меблів запевняє майстриня, не тільки допоможе оновити старі меблі, але й дозволить людині відволіктися від поганих новин та емоційно підзарядитися. Зауважимо, що часто люди помилково вважають, реставрація радянських меблів — це дуже важка справа, а тим паче, вони є майже в кожного.
«Радянські меблі дуже піддатливі до переробки, навіть краще підходять за інші. Я проводила майстер-клас з розмалювання меблів, й до мене приходили дівчата, які не вміли малювати — то декупаж всі гарно освоювали й вкінці мали чудовий результат», — каже майстриня.
Наталя Кузнецова додає, що додатково можна використовувати для декору молди.
Як працювати з молдами при реставрації меблів?
Формочки молд. Фото: з відкритих джерел
Молди – це спеціальні гнучкі об’ємні трафарети, зазвичай їх роблять із силікону. Всередину молд заливають гіпсову глину, яка допомагає створювати вироби певної текстури та виду. Після застигання глини, з молди вибирають отриману форму, й клеять її до столу, шафи чи стільця.
«Молди допомагають створювати об’ємні, барельєфні деталі, які потім красиво виглядають при декоруванні меблів. Це все до свого смаку можна робити», — каже майстриня сучасного мистецтва.
Експертка наголошує, що купувати приладдя для реставрації старих меблів краще у будівельних магазинах, бо ціни там дешевші, ніж у спеціалізованих художніх крамницях.
Реставрація старої шафи
Пані Наталя. Фото: Інстаграм
Переробити стару шафу також можна, каже Наталя Кузнецова:
«Я працювала зі старою шафою, механізм тут схожий, як перед підготовкою меблі до декупажу. Спочатку очищаєте наждачкою поверхню шафи, чисту протерту поверхню покриваємо акриловою фарбою, робимо декор за бажанням, додаємо об’ємні деталі з молди, наприклад. Далі ручки, які є в шафі або фарбуємо, або купуємо нові, є навіть такі декоративні».
Насправді найважче — це продумати у своїй уяві й побачити ту картинку, яку ви хочете бачити в результаті, пояснює експертка.
«Є таке поняття — надивленість, це коли людина споглядаючи різні ідеї декору вдосконалює власне почуття смаку та стилю. Зараз є багато ресурсів, де можна черпати ідеї для натхнення», — каже Наталя Кузнецова.
Що потрібно придбати для реставрації меблів?
Декоративний ліхтарик роботи пані Наталі. Фото: Інстаграм
Ми попросили майстриню назвати базовий набір інструментів та приладдя, яке потрібно для реставрації:
- рукавиці гумові
- наждачний папір різної зернистості
- круглий пензель
- паролон, або валик
- акрилова фарба
- декоративні будівельні фарби за потреби — золото, срібло (ними промальовують декор, наприклад ручки від шефи)
- молди силіконові
- трафарети (їх можна зробити самостійно)
- лак прозорий
- барвники (так можна зекономити, наприклад, щоб не купувати різні кольори фарби, просто у окрему посудину заливаєте білу акрилову фарбу й додаєте до неї барвник)
- капелюрний лак (штучно зістарює поверхню, створюючи ефект вінтажу)
- розчинник
- акриловий лак для фіксації
Зверніть увагу, що багато цих матеріалів ви купуєте один раз, а потім їх вже не доведеться оновлювати. Бюджетно закупитися необхідним для реставрації старих меблів можна у таких магазинах як “Епіцентр”, вони є майже в кожному місті. Також слідкуйте за знижками в онлайн-магазинах.
«Звісно, можна купити нову стіл, шафу чи стілець, але це не можна порівняти з річчю зробленою своїми руками. Вона має особливу енергетику, й буде тішити вас ще довгий час. Крім того, у наш час, так можна хоча б трохи відволікти голову від нав’язливих думок», — каже Наталя Кузнецова.
Фото: «Бахмут IN.UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!