Два основні предмети, комп’ютерне тестування і пункти здачі за кордоном – в яких умовах випускники-2023 будуть здавати головний шкільний тест?
20 січня у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг на якому представили модель вступу до закладів вищої освіти у 2023 році. Як і попереднього року цьогорічні вступники не здаватимуть ЗНО, натомість буде мультитест.
Про це повідомляє Міносвіти.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що Національний мультипредметний тест (НМТ) складатиметься з двох обов’язкових предметів: української мови та математики. Один додатковий предмет буде за вибором вступника з визначеного переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія.
Незалежно від обраного додаткового предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.
Як складатимуть тест?
Студентка за партою. Фото: фотосток
«НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп’ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин. Складання НМТ в один день зменшує безпекові ризики учасників тестування, робить більш безпечною та простою організацію проведення НМТ, дозволяє уникнути зайвих логістичних витрат державі та родинам учасників випробувань», – сказав Сергій Шкарлет.
За словами Шкарлета, будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.
«Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про здобуття освіти впродовж трьох місяців після початку навчання. Застосування пільг для жителів особливо небезпечних територій буде визначено навесні з урахуванням ситуації в Україні», – повідомив Сергій Шкарлет.
Центри для здачі тесту закордоном?
Тимчасові екзаменаційні центри для складання НМТ функціонуватимуть не тільки в Україні, також їх планують створити в європейських країнах, зокрема в українських освітніх центрах.
Вступники одержать результати одразу, як тільки вони виконають усі завдання з того чи іншого предмета. Виходячи з аудиторії тимчасового екзаменаційного центру, кожен учасник буде знати свій результат у тестових балах. Як і в минулому році, УЦОЯО розробить демонстраційний варіант тесту. Складати НМТ у 2023 році можна буде у всіх країнах ЄС, а також США, Японії, Канаді, Туреччині тощо, про це повідомив ексочільник МОН Сергій Шкарлет. Нагадаємо, що молодь Донеччини може безкоштовно підготуватися до НМТ.
НМТ: як пройти пробний тест?
На початку березня МОН оприлюднило пробний варіант завдань Національного мультипредметного тесту з історії України. Нагадаємо, що цьогорічні вступники складатимуть два обов’язкові предмети: українська мова й математика.
Наразі всі абітурієнти можуть пройти тренувальний іспит онлайн з наступних дисциплін:
Загалом, тести з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької) – 32 завдання.
Читайте також: Як готуватися до НМТ: поради від бахмутської педагогині та вступників
Графік складання НМТ
Графік НМТ. Фото: УЦОЯ
Тестування проходитиме у дві сесії: основна сесія проходитиме з 5 червня – 23 червня, а додаткова в період 11–24 липня.
Реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.
До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник може в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).
У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.
Час проходження НМТ. Фото: особистий архів героя
Не пізніше ніж за десять днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.
Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.
Як підготуватися до тесту безкоштовно?
Книги у домі. Фото: фотосток
Цього року багато родин через російську агресію опинилися в скрутному становищі, тож заняття з репетитором не для всіх батьків є підйомним. Однак, у всіх дітей до мережі, а вже там можна знайти корисні ресурси для підготовки до НМТ 2023.
- EdEra – це студія онлайн-освіти, тут є курси з української мов та інших предметів
- ГС «Освіторія» запустили серію безкоштовних вебінарів для підготовки до національного мультипредметного тесту 2023 року
- На Урок: онлайн-школаНа Урок: онлайн-школа – тут можна переглянути минулорічні тести та разом з вчителем розібрати найтиповіші помилки
Фото: Pexels
Читайте також: Рекордні результати з НМТ: цього року одразу дев’ять бахмутян отримали 200 балів
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!