«В мене немає планів після закінчення війни, в мене дуже великі плани вже зараз», — тренерка з Бахмута

Семаковська Тетяна 13:00, 5 Грудня 2022

Screenshot 177 2fa66Джулія Меренкова, мешканка Соледару, яка зараз розпочинає своє життя заново в Києві, поділилась з нами, чому вона вирішила перейти на українську мову, та як їй вдається бути сильною під час війни.

Джулія активно веде свій блог в соціальних мережах, та відкрила власну фітнес-студію в містечку Чабани, що під Києвом. Вже вдруге жінка має розпочинати своє життя з нуля через напад російських окупантів. Спочатку Джулія була змушена переїжджати у 2014 році з Донецька в Бахмут, а у 2022 довелось їхати знову:

 «В Києві до повномасштабної війни я вже була декілька років, довгий час до цього жила в Соледарі. Тоді в Донецьку я залишила все своє життя, зараз я вже вдруге переселенка». 

На питання коли Джулія останній раз була в Соледарі, та чи слідкує вона за подіями на Бахмутському напрямку, жінка згадує: 

 «Бахмут — найулюбленіше маленьке містечко, з усіх де я бувала. Останній раз я була там на Новий рік, і казала як красиво, як місто розквітає. Те, що зараз відбувається, це великий біль. Звісно я постійно слідкую за подіями в Соледарі». 

316452140 1478095105932820 259340480584435556 n 50bcf Джулія з дитиною. Фото: особистий архів героїні

Зараз Джулія живе з усією своєю родиною, бо бабуся й мама приїхала з однією валізою до неї в більш безпечне місце. Знайомі розповідають родині як справи з їх квартирою та дачею, за останньою інформацією, все більш-менш вціліло.

Перехід на українську мову — головне питання до героїні, як та коли вона вирішила зробити цей крок, вона поділилась з нашою редакцією: 

 «На українську мову я вирішила перейти, бо почалась повномасштабна війна. Наша мова — це наша зброя, ворог не знає її, тож — це перевага. Я вважаю, що коли ми всі почнемо розмовляти українською, тоді ми наблизимось до перемоги». 

 Джулія згадує, що мовний перехід не був легким, було важко розмовляти, а її чоловік казав розмовляти російською, бо їй не личить українська:

316977344 5627744137333703 6275565893464367021 n 4a8d9

 Джулія на роботі. Фото: особистий архів героїні

«Я розповіла про це в блозі, й підписники мене підтримали, кажи хоч суржиком, але головне переходити на рідну мову, і я все поміняла остаточно. Коли ми відкрили фітнес студію, то з клієнтами я розмовляла тільки українською. Складно було під час тренування, бо я не знала навіть частини тіла українською. Треба було напружуватись і фізично й розумово».

Зараз героїня працює фітнес-тренером у власній студії під Києвом, в Чабанах, яку вони відкрили ще влітку, 13 червня:

 «В цей час ще були прильоти ракет та багато сирен в місті. Взагалі, в мирний час, фітнес сфера була завжди не прибуткова влітку. Ми відкрились в не сезон, плюс у війну, й не зважаючи на це, клієнти є, не дуже багато, але ми набираємо обороти». 

У вересні Джулії вже вдалось себе зарекомендувати, з’явився прибуток. Однак, після 10 жовтня, коли був масовий обстріл країни, все стало жахливо, бо почались постійні відключення світла, люди боялися ходити й багато хто знов виїхав за кордон. Мати бізнес в маленькому містечку, й майже в столиці — це зовсім різні речі впевнена тренерка: 

 «Нас це все тільки загартовує, тому я думаю коли війна закінчиться ми станемо ще сильнішими й квітучими»

 316554804 3474573526199962 428622861823035758 n 8fbdb

Джулія Меренкова. Фото: особистий архів героїні

Все це переживати й витримувати допомагає робота, сім’я й дитина, запевняє Джулія Меренкова:

 «Хоч іноді взагалі немає прибутку, але робота й рух стимулюють жити, фітнес дає гарну фігуру й атмосферу. Навіть без світла ми з дівчатами проводимо заняття. А дивлячись на свого сина, в мене зникають погані думки взагалі. Я розумію, що він зараз нічого не усвідомлює, йому всього рік і п’ять місяців, але я дуже хочу, щоб до того моменту, коли він буде вже все розуміти, це все закінчилось». 

Спокійного життя зараз немає, запевняє жінка, через вимкнення світла життя в постійному стресі, бо доводиться за 3-4 години встигнути зробити всі справи за день.

 «В мене немає планів після закінчення війни, в мене дуже великі плани вже зараз, я не чекаю закінчення, я рухаюся далі, не зважаючи ні на що», — наголошує в розмові Джулія. 

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Завдяки чоловіку багато хлопців залишились живими»: історія дружини військового, який боронить Бахмутський напрямок

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

Семаковська Тетяна 13:32, 5 Січня 2023

Screenshot 265 902442022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено 601 тис. грн. Скільки коштів виділили для доброустрою міста, медицину та безпеку бахмутян — читайте в матеріалі.

Про це йдеться у звіті Бахмутської міської ради за 2022 рік.

Оборона міста

8 52f07

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Цього року в оборону міста Бахмута було вкладено чимало коштів, розбираємося що і куди пішло.

У 2022 році для військової частини А2227 було надано 1,4 млн. грн. Для закупівлі оргтехніки виділили 400 тис. грн, а для запасних частин до автомобільної техніки – 1,0 млн. грн.  Для ліквідації наслідків надзвичайних та аварійних ситуацій міська рада залучила 850 тис. грн. Ці кошти пішли на придбання паливно-мастильних матеріалів. Нагадаємо, що ми писали, як працює служба ДСНС в місті.

9 dae71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Водночас на участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, порушення функціонування яких, чи виведення їх з ладу становить загрозу для населення, було залучено 16 млн. грн. Мова йде про укріплення фортифікаційних споруд залізобетонними конструкціями.

Виділялись також кошти для підтримки нашої армії, зокрема на виконання мобілізаційних та оборонних заходів на території громади. 

Відтак, 11 Прикордонному загону Державної прикордонної служби України (військова частина 2382) надали 2,0 млн. грн.

7 1 537af

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Для придбання  автомобільного транспортного засобу виділити 1,2 млн. грн. Для забезпечення запасними частинами та витратними матеріалами для ремонту та підтримання у справному стані транспортних засобів та спецтехніки міська рада залучила 200 тис. грн. А от для закупівлі засобів зв’язку виділили півмільйона гривень.

Нагадаємо, що ми писали, про важливість сучасних засобів зв’язку у війні

Окремо, міська рада виділила кошти на покращення матеріально-технічної бази військової частини А3880, загалом частині було надано 700 тис. грн. 

За рахунок цих коштів, частину забезпечили предметами та джерелами електроживлення, будматеріалами, електрообладнанням, оргтехнікою та меблями.

Медицина та доброустрій бахмутян

6 1 f1c71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Нагадаємо, що з Бахмутської громади евакуювали майже 90% населення, проте в місті все ще залишаються люди. Для підтримки жителів, які відмовляються від евакуації міська рада уклала договір на надання матеріальної допомоги, зокрема для закупівлі хліба в кількості 901 408 одиниць на суму 16,0 млн.грн. Хліб бахмутянам роздають безплатно в пунктах видачі гумдопомоги.

Для забезпечення дотримання санітарних та протиепідеміологічних заходів в 2022 році було виділено 50 тис. грн. Нагадаємо, що в Бахмуті знову почали вивозити сміття. Також виділили 50 тис. грн для закупівлі будматеріалів, електроустаткування та інструментів. 

В 2022 році завдяки благодійникам, які підтримують нашу охорону здоров’я. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» отримало ліки та медичні вироби на загальну суму 1,3 млн.грн.

Своєю чергою благодійники допомогли і «Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут». Медзаклад отримав медичне обладнання, ліки, медичні прилади та вироби на загальну суму 10,1 млн. грн.

Головне фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]