Такий вирок сьогодні винесли судді Апеляційного суду Донецької області по справі про жорстоку дорожньо-транспортну аварію, в якій загинула молода дівчина. Батьки загиблої подали скаргу з вимогою переглянути вирок суду першої інстанції. Їх скаргу задовольнили частково – суму морального збитку підвищили до мільйону гривень, але прохання щодо позбавлення волі та водійських прав для винного – не задовольнили.
Нагадаємо, що Віталій Яковлєв, перебуваючи за кермом “Лексуса”, першого березня 2015 року, перевищуючи дозволяється швидкість руху, не впорався з керуванням і його машину занесло на повороті. Автомобіль по шляху зніс дві стіни зупинки та ялинку, яка росла за нею. Водію та пасажиру – дружині Яковлєва, врятували життя подушки безпеки, а 18-ти річна дівчина, Олена Задорожна, померла в лікарні.
Руслан Дубовик, суддя Артемівського міськрайонного суду визнав винним водія, призначивши йому покарання – п’ять років позбавлення волі, з позбавленням права водіння автомобіля протягом двох років. Але, відповідно до Закону України “Про амністію в 2016 році”, з чоловіка зняті всі покарання. А суму морального збитку – один мільйон гривень, суддя вирішив зменшити до 250 тисяч гривень.
Андрій Задорожний, батько загиблої дівчини, вважає, що водій-вбивця зовсім не усвідомив своєї провини.
“Яковлев не поніс ніякого покарання. Він продовжує жити звичайним життям, продовжує, навіть, їздити за кермом автомобіля! Тому я прошу суд наказати його по закону, хоча б частково – позбавити водійських прав, переглянути строк позбавлення волі. Та суму морального збитку залишити таку, як ми просили ще в суді першої інстанції”, – говорив батько.
Адвокат, Дмитро Свитанько, також вважає, що суд першої інстанції не був об’єктивним.
“Кримінальним кодексом України передбачено, що покарання можна позбавити повністю або частково. Тому ми не погоджуємося з таким вироком та просимо переглянути його. До того ж, Яковлев тривалий час – майже два роки, не визнавав свою провину, а лише розуміючи, що зможе скористатись Законом України “Про амністію” вимушено визнав її”, – додав адвокат.
Прокурор Олександр Дюмін, навпаки вважає, що суд першої інстанції виніс законний та вмотивований вирок
“Кримінальний кодекс – це загальна норма. Звертаючись к Закону України ” Про амністію” в частині звільнення від відбування покарання, ми бачимо, що застосувати таку норму можна тільки повністю, чи зовсім не застосовувати. Тобто, по яким умовам суддя зможе прийняти рішення про часткове звільнення?” – сказав прокурор.
Про збільшення розміру моральної шкоди прокурор говорив, що не є стороною цього цивільного позову та залишає це питання на розгляд суду.
“Моя позиція, як прокурора, що життя людини є найвищою соціальною цінністю. Дуже важко оцінити моральні страждання людини. Тому в цьому питанні я прошу вирішити на розгляд суду, виходячи з аргументів потерпілої сторони”, – додав прокурор.
Яковлев, винний у загибелі дівчини, на сьогоднішньому засіданні не дозволив себе фотогрувати. Дане фото з архівів громадського медіа-порталу
Винний в загибелі дівчини Яковлев говорив, що суд першої інстанції виніс справедливий вирок і просив апеляційну скаргу не задовольняти.
“Скарга потерпілої сторони носить необґрунтований і надуманий характер. Вирок суду був неупередженим як до мене, так і до іншої сторони. Що стосується моральної шкоди, то суд врахував всі аспекти: мій сімейний стан, мій доход та мою можливість відшкодування морального збитку. Я прошу вибачення, шкодую про те, що трапилося та прошу апеляційну скаргу не задовольняти” – говорив Яковлев.
Колегія суддів з головуючою Елла Ковалюмнус, у складі з суддями Світланою Савковою та Федором Шигірт ухвалили:
“Вирок Артемівського міськрайоного суду змінити в частині моральної шкоди – збільшити суму до одного мільйона гривень. В решті скаргу залишити без змін”.