Сьогодні у Соледарі у першій соляній шахті презентували новий туристичний маршрут “Таємниці підземного соляного світу”. На маршруті довжиною близько пів кілометра, відвідувачі побачили: музей солевидобутку з цінними експонатами, оригінальні фотозони, зони зі світловими ефектами, прозорі кристали, соляні барельєфи та скульптури, церковний музей.
Серед перших відвідувачів маршруту поряд з керівництвом Донецької області, Бахмутського району та Соледарської громади були представники медіа. Перші враження для користувачів Громадського медіапорталу «Бахмут IN.UA» від нового історичного маршруту передали бахмутські фотографи Іван Сидоров і Аліна Калінкіна. Вони розказали і показали на що слід звернути особливу увагу під час екскурсій.
Завдяки їх фотографіям можна відчути атмосферу соляного світу.
«Це дуже цікавий артоб’єкт, викликає неймовірні емоції, чи є у світі щось подібне. Вражають внутрішні об’єми та висота – вони величезні!
Захоплюють також текстури солі. Якщо заходити туди з хорошою фототехнікою, з широкими кутами об’єктивів, якомога ширшими, аби все влізло, то для фотографів це буде дуже цікаво» – захоплюється Іван.
Варто приділити увагу додатковому світлу, якщо зніматимете на телефон, наприклад, бо у шахтах панує напівтемрява і знімки можуть бути не дуже чіткими.
Сподобалися «сльози» – схоже на піну, що засохла. Це навіть трохи лякає, вони відкладені на цьому тунелі, тобто, виходить, що ми йдемо по тунелю, за межами котрого може бути якесь джерело води. Проте екскурсоводи та працівники запевнили, що сіль дужа міцна, її раніше не добували навіть киркою, використовували інструменти міцніше.
«Поруч із «сльозами» відчувається реверберація (залишкове «післязвучання» у закритих приміщеннях) – тобто якщо зробити певний звук, то відголосся залишається секунди три-чотири. Нагадало єгипетські піраміди. А якщо там музичні інструменти послухати, чи концерти, мабуть, буде дуже гарно».
Для Аліни це був перший спуск до соляної шахти. Фотографка відчула спокій та умиротворення. Крім цікавих об’єктів Аліна зазначає, що дуже корисно просто подихати таким повітрям.
«Маршрут буде цікавим для усіх: охочих послухати про історію, подивитися культурні об’єкти, подихати цілющим повітрям, та навіть просто побути у тиші, де не чутно шуму автівок та не ловить мережа телефону», – додає Аліна.
Фотографи не змогли виділити якесь одне місце, де б варто було зробити фото. Все, що ви бачите по-своєму гарне та унікальне. Ви просто йдете по маршруту і кожна локація, що буде на шляху: і великий кристал солі, статуетки, підйом до величезної зали, де стеля «грає» різними кольорами викликають зацікавлення та захоплення.
Матеріал підготувала Марія Лященко, фото Івана Сидирова та Аліни Калінкіної.