Російські війська масово атакують міста і села Донецької та Луганської та областей. Села Бахмутського району, як і саме місто зазнають значних атак ворога. Вже майже місяць вимушені жити у підвалах жителі села Покровське. Люди, які з якихось причин залишилися в селі, перебувають під постійними обстрілами.
Пошкоджено багато будинків по всій території Покровського, вщент знищено сільський будинок культури.
Джерело: місцевий телеграм канал.
З середини травня у селі з перебоями працює мобільний зв’язок, немає інтернету. Відомо про кількох загиблих внаслідок обстрілів. Про ситуацію в селі розповідає голова Покровського старостинського округу Павло Федоренко:
«У селі залишається близько 150 людей. Обстановка дуже напружена. Кожного дня є прильоти».
Щодо забезпечення продуктів мешканців села, повідомляється, що ситуація контрольована:
«Ситуація з продовольством, завдяки міській раді, нормальна. Кожний другий день завозимо хліб та гуманітарну допомогу. Залишається проблема з питною водою».
Не виїжджають люди на безпечні території, за словами старости, з різних причин: хтось боїться кинути те, що наживав усе життя – «охороняють майно», декому просто нікуди їхати, хтось боїться стикнутися з новими проблемами в евакуації.
Як виглядало село напередодні вступу до Бахмутської громади, які колективи працювали у Будинку культури читайте і дивіться ТУТ.
Натомість місцева влада продовжує переконувати людей евакуюватися, оскільки, в разі окупації села допомогти людям виїхати вже буде неможливо. Подібна ситуація сталася у селі Володимирівка Соледарської громади Бахмутського райну. Окупанти примусово вивезли більше сорока людей в окупований з 2014 року Первомайськ. Повернутися звідти на підконтрольну територію можливо лише через переїзд в рф, потім у країни Балтії або через Грузію, такий важкий шлях можуть подолати не всі, особливо тяжка ситуація з людьми похилого віку. Крім того люди, яких вивозять на окуповані території стикаються з психологічним тиском, живуть в не комфортних умовах, в них забирають документи. Тож варто евакуюватись заздалегідь, щоб не ставати заручниками в окупантів.