У ніч проти вівторка рятувальникам довелося сім разів за ніч виїжджати на гасіння пожеж, що виникли в районі після авіаудару. Чотири загоряння – у межах міста Бахмут. Зокрема, спалахнув одноповерховий адміністративний будинок на площі близько пів кілометра. При цьому в сусідньому Торецьку росіяни потрапили у дитячий садок, внаслідок чого той частково зруйнувався. Крім того, згоріло два пшеничні поля площею 7,5 гектарів.
Генеральний штаб ЗСУ перелічив усі населені пункти Бахмутського району та околиць, які потрапили під вогонь цієї ночі. За даними відомства, від артилерійських обстрілів постраждали Берестове, Соледар, Вершина, Новолуганське, Бахмут, Яковлівка та Майорськ, а авіаційні удари припали на Берестове та Білогорівку.
Фото: ДСНС Донецької області у Facebook
Очевидці трагедії опублікували у соцмережах відео з місця події (не рекомендується до перегляду вразливим особам). Тим часом учасники місцевих груп у месенджерах почали активно обговорювати подію та ділитися даними про неспокійні райони Бахмута. За даними одного з користувачів, в районі Ступки згорів щонайменше один житловий будинок. Інший учасник чату розповів, що у бік району вночі виїхало три машини швидкої допомоги.
Представники пресслужби ДСНС Бахмутського району не змогли відповісти на запит редакції «Бахмут.IN.UA», надавши лише загальнодоступну інформацію. За словами голови відділу пресслужби Бахмутської міської ради Наталі Кисилічіної, це пов’язано з аномальним навантаженням на рятувальників регіону останніми днями.
«Люди працюють, вже третій чи четвертий день розбираються завали у Часовому Ярі, ще й обстріл у нас. Кількість людей обмежена, ви знаєте, тому що багато працівників ДСНС виїхали. Це моя власна думка», – запевнила Кисилічіна.
Фото: Пресслужба Національної поліції
Водночас Національна поліція стверджує, що для нічних обстрілів Бахмута, Авдіївки, Костянтинівки, Краматорська, Соледара, Красногорівки, Торецька та селища міського типу Нью-Йорк противник використав авіаційні ракети «Ураган» та «Град» із запальними елементами. Всього за цей час задокументовано 24 авіаудари, внаслідок яких загинули та отримали травми цивільні. Точна кількість жертв не уточнюється, оскільки пошуки людей під завалами продовжуються. Достовірно відомо, що зруйновано 48 будівель, з яких 27 – житлові будинки (здебільшого приватні будівлі), школа, дитячий садок, трансформатор, лінії електропередач та гаражі.
«Важливо! Шановні громадяни, слідуйте комендантській годині, не виїжджайте самостійно по неперевірених маршрутах – ворог розстрілює цивільні авто. Не підіймайте невідомі предмети та не чіпайте снаряди, що не розірвалися. Викличте піротехніків за телефоном 101. Будьте обережні, у захоплених населених пунктах окупанти займаються мародерством, відбирають транспорт. Загарбник масово розповсюджує фейки, тому довіряйте виключно офіційним джерелам інформації», – зазначено у повідомленні правоохоронців.
Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко розповів, що наразі відомо про декількох постраждалих внаслідок авіаудару. Зокрема, й серед жителів бахмутського району Ступки.
«Внаслідок вчорашнього обстрілу приватного сектору Бахмуту одна людина загинула, ще п’ятеро отримали поранення. У Званівській громаді обстріли фактично не припиняються, за добу пошкоджено 5 будинків у Верхньокам’янському і 2 – у Званівці. Впродовж ночі було гучно у Сіверській громаді. В місті один будинок знищено повністю, ще один – пошкоджено. Без постраждалих. Краматорськ зазнав ракетного удару сьогодні зранку: росіяни поцілили в промзону. Без жертв. Три ракетні удари росіяни завдали по Костянтинівці – одна людина поранена. Пошкоджено промислову будівлю, суттєво пошкоджений приватний будинок, у кількох навколишніх житлових будинках вибито шибки. Росіяни б’ють всюди, куди можуть дістати. На Донеччині не залишилось абсолютно безпечних місць. Прошу всіх цивільних евакуюватися з області», – наголосив Кириленко.
Фото: Пресслужба Національної поліції
Наразі редакції «Бахмут.IN.UA» не вдалось отримати коментар від представників ДСНС або інших державних органів, обізнаних у ситуації. Матеріал доповнюється більш точними даними та буде оновлений після появи додаткової інформації.