Чому бахмутські пожежники не завжди приїжджають на виклики

Семаковська Тетяна 19:39, 25 Серпня 2022

photo 5204327970280423091 y d06b0Обговорюючи оперативну ситуацію в місцевих чатах, бахмутяни скаржаться на роботу рятувальників, які приїжджають на виклик через три години – коли будинок уже догорів. Дехто вважає, що в такому разі співробітники ДСНС абсолютно не потрібні, оскільки йшли на роботу, повну ризиків, а їхати під обстрілами нібито відмовляються. Інші городяни впевнені: те, чим пожежники займаються зараз – уже героїзм. Ми зібрали різні думки мешканців міста з цього приводу та поцікавилися у самих рятувальників, як вони працюють зараз.

Одна з учасниць бахмутського чату в месенджері Viber, Тетяна, поскаржилася на роботу місцевого відділення ДСНС. У ніч проти 25 серпня у неї згорів будинок. Причину загоряння вона не називає, проте можна припустити, що виною тому – влучення снаряда. Це підтверджує і час прибуття рятувальників, які не покидають будівлі пожежної частини до затишшя. Головна претензія Тетяни полягала в тому, що за ті три години, поки ДСНС їхали до її дому, будівля повністю згоріла.

1 7802f

5 827c3

«Мені глибоко начхати на вашу думку після того жаху, який ми пережили сьогодні вночі», – стверджує вона, обіцяючи відтепер плюватись у бік пожежників при кожній нагоді. 

У диспетчерській жінці відповіли, що через велику кількість вогнищ рятувальники фізично не встигають виконувати свою роботу повною мірою. При цьому жінка наголошує на тому, що бували випадки, коли після вибухів у місті ДСНС, швидка допомога та журналісти майже моментально опинялися на місці подій.

3 2f391

Деякі інтернет-користувачі підтримали позицію бахмутянки, наголошуючи на тому, що від пожежників немає жодної користі. Інші стали на захист рятувальників: користувач Максим розповів, що зараз у місті залишилося лише три екіпажі. Він стверджує, що більшість міста перегороджена, а з колишніх пожежних частин наразі працює лише одна.

«З колишніх кількох пожежних частин залишилася лише одна зі старими машинами. Люди там теж виїжджали. Ті, що залишилися, працюють уже пів року через добу і мають також родини. Ті люди, котрі залишилися, виконують свою роботу на 300 відсотків і більше», – зазначив він.

2 88b05

Своєю чергою, автор каналу Bakhmut Life нібито зі знанням ситуації стверджує, що на весь Бахмутський район залишалося взагалі дві пожежні машини, а зараз може й одна. Деякі учасники чату нагадують, що рятувальники – такі ж люди, які бояться за своє життя та масово гинуть від влучень ворожих снарядів. При цьому пресслужба головного управління ДСНС у Донецькій області регулярно публікує інформацію про гасіння пожеж під час повітряної тривоги та повторні обстріли на момент виконання роботи.

4 49af6

6 2af75

Тобто збоку це може виглядати, ніби рятувальники залишили місце події, не закінчивши ліквідацію спалаху. Однак насправді вони вживають заходів безпеки, щоб вижити для подальшого виконання роботи. Користувачка під ніком Ірина припустила спробу застрахуватись саме від таких випадків.

«Погляньте на цю ситуацію з іншого боку: машина виїхала під час обстрілу гасити пожежу. Потрапляння – п’ять трупів, машини немає. Залишилася одна машина на місто, вони теж виїхали – та сама ситуація. Тоді б вам стало легше? Бідолашні ДСНС, їх спочатку 86-го на Чорнобиль, а тепер під обстріли. Було сказано виїжджати, буде тяжко», – зазначила жінка.

photo 5204327970280423086 y 9d363

Фото: ДСНС України у Донецькій області

Думки бахмутян остаточно розділилися після згадки про обов’язки рятувальників. Мовляв, представники цієї професії з самого початку підписувалися на ризик, коли йшли працювати до ДСНС. З іншого боку, пункт про роботу під обстрілами у договорі не був прописаний. Але деякі містяни вважають таку поведінку зрадою: 

«Коли хочуть врятувати місто, життя людей, не рятують машини, а з усіх областей стягують рятувальну техніку. А у нас вивезли. Це зрада. Саме так почуваються люди», – впевнена Ольга Атаєва. 

photo 5204327970280423092 y 0fe26

Журналісти «Бахмут.IN.UA» розпитали про роботу пожежників у Сергія Білика – начальника відділу Бахмутської міської ради з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи. За його словами, екіпажів справді поменшало, але не настільки, як припускають городяни. Тобто ДСНС могли б працювати у штатному режимі, але є кілька перешкод: зруйнована інфраструктура міста, постійні обстріли та встановлені по всьому Бахмуту захисні споруди в очікуванні наступу ворога.

photo 5204327970280423088 y e338e

«Рятувальники у місті залишилися, їх зараз трохи менше, ніж було. Працюють 24/7 без вихідних. Буває, що зараз у місті будують захисні споруди. Через це рятувальники не можуть скористатися коротким шляхом і доводиться добиратися до об’їзду. Це займає додатковий час, тому далеко не завжди вдається приїжджати невдовзі після виклику», – розповів він.

Дані містян про дві-три пожежні машини, як запевняє Білик, не відповідають дійсності. Але назвати точну цифру наявної техніки та особового складу він не може з міркувань безпеки.

photo 5204327970280423089 y 55c67

«За наявною в мене інформацією, техніки та рятувальників достатньо. Скажімо так, у перерахунку на кількість населення, не менше, ніж було у звичайному режимі. Їхати під обстрілом – не дуже безпечно. У ДСНС кажуть, що вони не супергерої. Найчастіше вони чекають на якесь затишшя. Кажуть, що військові ховаються під час обстрілів, та й вони не можуть їхати. Коли відбуваються обстріли, вони одразу виїжджають та беруться за справу», – додав він.

photo 5204327970280423090 y 155bf

Таким чином у ситуації, що сталася з бахмутянкою Тетяною, не виключено, що пожежники добиралися до місця пригоди протягом трьох годин саме через ймовірність повторного обстрілу. У таких випадках життя професійних рятувальників ставиться вище за майно цивільних.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]