Наша редакція поспілкувалась з Валерією Леоновою, генеральною директоркою Центру первинної медико-санітарної допомоги Бахмутської районної ради. Жінка родом з Горлівки, до Бахмуту переїхала у 2018 році. Вона з перших днів війни активно залучає гуманітарну допомогу та організовує роботу колективу у постійній небезпеці.
«Наразі моя родина знаходиться у місті Дніпро, а я подорожую між Дніпром та Бахмутом, намагаючись забезпечити лікарськими засобами клієнтів центру. Також, організовувати роботу персоналу в екстремальних умовах», – розповідає Валерія Леонова.
Окрім основної посади, вона є позаштатним співробітником міжнародної організації «Лікарі без кордонів». Саме вони відвідують деокуповані території на Херсонщини, Харківщини та Донеччини, щоб надати мешканцям населених пунктів необхідну допомогу.
Свою діяльність на війні поснює великою відповідальністю та відданістю справі:
«В умовах жорстокої війни я, будучі лікаркою, не можу вести себе інакше».
Слід зазначити, що в районі працюють дві амбулаторії: в Часів Ярі та Сіверську. Остання днями втратила одного лікаря. Віталій Мацак, терапевт, загинув під ворожім обстрілом.
Вікторія Леонова живе між двома містами – Дніпром, куди виїхали її родина і Бахмутом, куди постійно приїжджає з допомогою.
Фото фейсбук Валерія Леонова.
Лікарка тісно співпрацює з Центром первинної медичної допомоги м.Бахмут, з питань гуманітарки, логістики, допомоги пацієнтам. Як працює амбулаторія дивіться в нашому матеріалі.
«Соледарська громада взагалі залишилась без медиків, тому я взяла на себе забезпечення соледарських волонтерів, звісно паралельно з гуманітарними організаціями».
Бахмутський район – прифронтова територія вже кілька років, тому з деякими донорами волонтерка співпрацює вже з 2018 року. З частиною познайомилась завдяки колегам, керівництву, та соціальним мережам.
«Основна наша допомога спрямована для цивільних, але по окремим запитам ми намагаємося брати участь в забезпеченні й військових».
Минулого тижня, доставили більше тонни ліків та вакцини до Бахмутського району для амбулаторій у Сіверську та Часів Ярі. У Бахмутській громаді працюють центральна поліклініка, за адресою Сібірцева,15, а також Іванівська амбулаторія. В Соледарькій громаді діє – декілька гуманітарних штабів.
«Також найближчим часом ми очікуємо інсулін від Благодійного фонду «Життєлюб». Запит був на весь район, включаючи місто Бахмут. Ці хлопці та дівчата допомагають регулярно. Конкретні терміни я не знаю, дуже багато чинників, які впливають на строки доставки. Сподіваюсь це буде у межах двох-трьох тижнів».
Наразі мешканці громади забезпечені інсуліном з попередньої великої доставки, що була ще влітку.
«Ми не збираємось зупинятись. Будемо працювати. Сподіваюсь, що наші можливості будуть розширюватися, разом зі звільненими територіями. Велика подяка благодійникам за допомогу й низький уклін персоналу, що залишився на місцях».
Читайте також:
Яку медичну допомогу надають в Бахмуті?
Фото на головній Фейсбук Валерія Леонова.