Вероніка Логінова волонтерка з Бахмута, дівчинці всього 14 років, проте вона відома в Дніпрі своєю активною діяльністю. В інтерв’ю медіа «Відкритий» українка розповіла про своє життя, та як воно змінилась після повномасштабного вторгнення.
Все життя Вероніка Логінова жила в Бахмуті. У 2014 році з родиною виїжджала через війну на декілька місяців з міста, але повернулись, однак 2022 в кінці березня довелось їхати вдруге з Бахмута. Зараз Вероніка живе у Дніпрі. Про початок повномасштабної війни згадує так:
«Зранку розбудила мама, та повідомила, що розпочалось. Першим чином написала подрузі чи йде вона в школу, не знаю чому вирішила зробити саме це. Я зовсім не переймалась, чомусь був спокій, я не сумнівалась, що ми можемо перемогти».
За словами волонтерки, вони з родиною виїхали саме до Дніпра, щоб бути не дуже далеко від дому. В Дніпрі раніше героїня не була, й хоча місто тепло прийняло родину, додому все одно хочеться, каже дівчинка.
Зі знайомих в місті лишились тільки сусіди, які живуть в підвалі майже весь час, виїжджати не планують, бо це люди похилого віку.
«Бахмут для мене дуже тепле місто, місто троянд, в кожному парку вони, я жила біля Алеї троянд. Місто маленьке, але моє рідне, більше таке не знайду, чекаю коли повернусь», — каже Вероніка.
Громадянська позиція в Вероніки була завжди проукраїнська, але після 24 лютого змінилась її радикальність. Волонтерством, до повномасштабного вторгнення дівчинка не займалась, але завжди була активною в житті.
«Я перекреслила цю (ред. росію) сусідню країну для себе від початку війни. Зараз допомагаю де можу, наприклад, плетінням сіток, хочу робити окопні свічки. Ходжу на різні акції, особливо на підтримку полонених, виступаю на них. Остання акція, була 1 жовтня в Дніпрі із закликом звільнити наших полонених, я готувала промову.
Знайшла та розповідала про полоненого Рената Хайруліна, це морський піхотинець який з квітня перебуває в полоні. Він спочатку боронив напрямок маріупольський, потім Маріуполь на заводі імені Ілліча. Взагалі близько трьох тисяч морських піхотинців забрали в полон, дуже мало кого з них визволили», – розповідає дівчина.
Вероніка впевнена, що ворог руйнує її місто, бо не може по іншому зайти в Бахмут. Вони намагаються бодай щось зробити, щоб всім було страшно й погано, каже волонтерка:
«Але мені не страшно, я впевнена, що переможемо, впевнена, що не увійдуть, можуть зруйнувати місто, але не зайдуть».
Волонтерка також розповіла, чи все життя вона спілкується українською мовою, та що для неї це означає:
«Мову я змінила після повномасштабного вторгнення, раніше я завжди говорила російською. На Донеччині також діти навчаються українською мовою, вивчають літературу та мову як предмети, й тому ми на гарному рівні знаємо українську. Я підтримую позицію, що вдома спілкуватись можна як вам зручно, але публічні місця, соціальні мережі – це тільки українська».
Вероніка Логінова наостанок розповіла що, на її думку, необхідно робити українським блогерам в соціальних мережах та побажала українцям намагатись підготувати себе до зими, бо можливо буде тяжко:
«Ми, блогери, маємо просувати важливу інформацію, доносити до людей про війну. Для українського суспільства це важливо, а для іноземного особливо. Вони допомагають нам, а нам треба їм допомагати не забувати, що у нас продовжується війна. А українцям треба готуватись, триматися й не втрачати віру»
Фото: медіа «Відкритий»
Читайте також: «Наші спортсмени – призери Європи по важкій атлетиці»: як навчаються студенти Донецького коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!