Як затримка озброєння для України змінила хід війни: аналіз від Інституту вивчення війни

Семаковська Тетяна 10:29, 30 Січня 2023

326050507 929462541555076 3066292026078469601 n 615e0Затримки Заходу з наданням Україні техніки, необхідної для проведення контрнаступальних операцій, мали ефект снігової лавини на українську спроможність проводити та підтримувати контрнаступальні операції.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Не почавши створювати умови для надання Україні бронетехніки в травні і червні, коли потреба в ній стала очевидною, Захід так і не був готовий зробити це, коли почалися українські контрнаступи. 

Таким чином, українці не мали жодних гарантій того, що вони отримають заміну втраченим або пошкодженим під час нового контрнаступу системам озброєння, і тому, ймовірно, стали більш обережними у прийнятті рішення про початок і продовження контрнаступу після звільнення західних районів Херсонської області.

Неспроможність взяти на себе зобов’язання щодо забезпечення контрнаступу в повному обсязі після завершення херсонського контрнаступу призвела до затримок з ініціюванням будь-яких подальших контрнаступів. 

Наслідки цієї невдачі та обережність, яку вона, ймовірно, викликала в українських лідерів, можуть допомогти пояснити той факт, що українські офіційні особи регулярно заявляли, що мають намір продовжувати контрнаступи взимку 2022 і 2023 років, тоді як деякі західні офіційні особи натомість говорили, що очікують затишшя в бойових діях взимку і тому не бачать нагальної потреби в наданні додаткових матеріалів.

Українські війська, у будь-якому разі, не розпочали нового широкомасштабного контрнаступу після відходу росіян із західного берега Херсонської області в середині листопада.

Росіяни скористалися цими затримками і нездатністю скористатися вікнами вразливості, які створили їхні власні поразки і некомпетентність, мобілізувавши живу силу і техніку та почавши раціоналізувати власні сили. 

Вони відновили наступ на Бахмут наприкінці липня, хоча він набрав обертів лише тоді, коли сили Вагнера почали наступати на нього (хоча й без значних територіальних здобутків) у жовтні-листопаді.

Бахмутський наступ збігся з драматичною повітряною кампанією проти української цивільної інфраструктури, яка розпочалася 10 жовтня і в якій використовувалися залишки російських запасів високоточних ракет, а також безпілотники, які москва придбала в Ірані.  

Як наступ на Бахмут, так і кампанія з використанням безпілотників чинили тиск на Україну, який відволікав її від підготовки до подальших контрнаступів: наступ на Бахмут відволікав українські підкріплення на оборону міста, а атаки на інфраструктуру – відволікали увагу українського командування від поля бою. Брудний сезон у жовтні та листопаді також сповільнив операції, але не зупинив їх.

Фото: Генштаб

Читайте також: Загарбники навмисно поширюють фейки про успіхи на Донеччині

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Під Бахмутом Сили оборони взяли в полон зрадника зі Слов’янська

Микола Ситник 12:30, 15 Серпня 2023

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного представника російських окупаційних угруповань, який воював проти України на Східному фронті. Бойовиком виявився мешканець Слов’янська. Військові контррозвідники СБУ спільно з Силами оборони взяли зрадника в полон під час контрнаступу поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мешканець Слов’янська переїхав до Ставропольського краю. Правоохоронці встановили, що 24 червня 2022 року він добровільно підписав контракт на проходження військової служби у складі групи «Шторм-Z» 79-го мотострілецького полку зс рф.

Перебуваючи на посаді механіка-водія, фігурант брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони в районі селища Берхівка Бахмутського району. Окрім того, для сповільнення контрнаступальних дій українських військ зрадник облаштовував ворожі блокпости та фортифікаційні укріплення навколо ворожих позицій. У липні 2023 року під час проведення контрнаступальних операцій українські захисники затримали бойовика. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також: СБУ затримала російського агента, який хотів зірвати контратаки ЗСУ під Бахмутом

Нагадаємо, бахмутянин, який воював проти ЗСУ, проведе за ґратами 10 років.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Донецька обласна прокуратура

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Промо

ЗСУ продовжують рух на південному фланзі Бахмута, — Романенко

Микола Ситник 12:09, 15 Серпня 2023

Сили оборони продовжують наступальні операції поблизу Бахмута. За минулий тиждень ЗСУ звільнили 3 км² території на Бахмутському напрямку. Водночас окупанти прагнуть відновити втрачені позиції. Ворог стягнув під Бахмут велику кількість артилерії, дронів та особового складу.

Про це військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів у інтерв’ю «24 Каналу».

Обстановка на флангах

Він зазначив, що росіянам, перекинувши резерви, вдалося зупинити просування Сил оборони на північних околицях Бахмута.

«Ворог перекинув резерви на північний фланг Бахмута й зупинив просування у районі Берхівки і Ягідного. Тому підрозділи ЗСУ перейшли до оборони, контратакують й ведуться такого роду бої», — повідомив військовий експерт.
Ситуація на північному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Генерал-лейтенант у відставці додав, що на південних околицях міста-фортеці українські воїни продовжують рух.

«На півдні Бахмута йде поступове, невелике просування, оскільки й туди противник перекинув свої резерви. Йдуть запеклі бої навколо Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У частину Кліщіївки наші війська вже зайшли, але повністю не звільнили. Зараз по цьому напрямку тривають запеклі бої. Ми ввели свої додаткові засоби. Йде напружена робота щодо подальшого просування», — підсумував Ігор Романенко.
Ситуація на південному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: У Генштабі розповіли, де успішно наступають ЗСУ  

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Факти

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!