Окупанти почали використовувати нову штурмову тактику: що змінилося?

Семаковська Тетяна 10:33, 28 Лютого 2023

333280654 890755875567385 2603918916559146697 n fc5a9ЗСУ знайшли серед покинутих російських речей новий військовий посібник, який  свідчить про те, що окупанти застосовують нову штурмову тактику.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Український офіцер запасу опублікував 26 лютого фотографію захопленого російського посібника, в якому детально описується тактика новоспеченого “штурмового загону”. Як повідомляється, на озброєнні штурмового загону є шість основних бойових танків Т-72, 12 бойових машин піхоти, а також колекція переносних термобаричних пускових установок, протитанкових керованих ракетних комплексів, буксируваних артилерійських установок і самохідних мінометів. 

Штурмовий російський загін складається з трьох штурмових рот і танкового відділення. Кожна штурмова рота має командний пункт, два штурмових “взводи” (значно меншої чисельності, ніж звичайний взвод), групу БПЛА, групу бойових броньованих машин (ББМ), роту вогневої підтримки і роту артилерійської підтримки, резервне відділення і відділення медичної допомоги. 

Кожна рота має на озброєнні один танк і чотири бойові машини піхоти БМП/БМД-2, а також протитанкові пускові установки, великокаліберні кулемети і міномети. Український офіцер запасу зазначив, що штурмові “взводи” чисельністю від 12 до 15 осіб, розділені на тактичні групи по три людини, є основним маневреним елементом формування. 

Відомо, що штурмовий загін проводить штурм менш ніж за хвилину з моменту початку артилерійського обстрілу відкритих укріплених позицій, при цьому командир взводу керує вогнем мінометів.

posibnik 59467

Російський військовий посібник. Фото: телеграм-канал

російські війська зараз намагаються адаптувати маневрені сили до менших і більш маневрених військових формувань, ніж ті, що використовувалися на початку війни. Український офіцер запасу зазначив, що ця нова тактика свідчить про те, що російські війська замінили розформовану батальйонну тактичну групу цими меншими і більш маневреними формуваннями. 

У посібнику йдеться про те, що російські війська використовують танки Т-72 для безпосередньої вогневої підтримки з тилу, а не як невід’ємну частину загальновійськової бригади. 

Російське військове керівництво надає пріоритет захисту основних бойових танків ніж захисту піхоти. Це підтверджує нещодавні повідомлення про масові втрати техніки, яких зазнали російські бронетанкові підрозділи протягом першого року війни. 

Посібник вказує на те, що російські військові вдаються до застосування спрощеної форми комбінованої війни, яка, ймовірно, була скорочена, щоб компенсувати загальну деградацію російської живої сили і техніки, і яку легше використовувати недосвідченим і ненавченим мобілізованим військовослужбовцям, включеним до складу таких загонів.

Screenshot 501 2dfbc

Танк Т-72, які використовує росія. Фото: Вікіпедія

Тактика штурмового загону додатково вказує на те, що російські військові, можливо, намагаються скопіювати частково тактику, яка використовувала група Вагнера в Бахмуті. 

ISW раніше повідомляв про те, що “Вагнер” значною мірою покладався на лобові атаки невеликими групами, що зменшило залежність від масованих обстрілів, оскільки запаси російської артилерії та техніки зменшилися.

Така тактика, швидше за все, призведе до розтрати російської бойової потужності і не зможе ефективно протистояти звичайним українським батальйонам і бригадам. Штурмові загони, можливо, зможуть досягти тактичних переваг за рахунок своєї простоти, але, швидше за все, швидко втратять свої позиції через малий розмір і тактику виснаження. Російські війська навряд чи зможуть швидко здійснити оперативно значущі прориви за допомогою нової тактики.

Фото: Генштаб

Читайте також: Російські пропагандисти не вірять в успіх своїх солдатів в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Під Бахмутом Сили оборони взяли в полон зрадника зі Слов’янська

Микола Ситник 12:30, 15 Серпня 2023

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного представника російських окупаційних угруповань, який воював проти України на Східному фронті. Бойовиком виявився мешканець Слов’янська. Військові контррозвідники СБУ спільно з Силами оборони взяли зрадника в полон під час контрнаступу поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мешканець Слов’янська переїхав до Ставропольського краю. Правоохоронці встановили, що 24 червня 2022 року він добровільно підписав контракт на проходження військової служби у складі групи «Шторм-Z» 79-го мотострілецького полку зс рф.

Перебуваючи на посаді механіка-водія, фігурант брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони в районі селища Берхівка Бахмутського району. Окрім того, для сповільнення контрнаступальних дій українських військ зрадник облаштовував ворожі блокпости та фортифікаційні укріплення навколо ворожих позицій. У липні 2023 року під час проведення контрнаступальних операцій українські захисники затримали бойовика. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також: СБУ затримала російського агента, який хотів зірвати контратаки ЗСУ під Бахмутом

Нагадаємо, бахмутянин, який воював проти ЗСУ, проведе за ґратами 10 років.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Донецька обласна прокуратура

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Промо

ЗСУ продовжують рух на південному фланзі Бахмута, — Романенко

Микола Ситник 12:09, 15 Серпня 2023

Сили оборони продовжують наступальні операції поблизу Бахмута. За минулий тиждень ЗСУ звільнили 3 км² території на Бахмутському напрямку. Водночас окупанти прагнуть відновити втрачені позиції. Ворог стягнув під Бахмут велику кількість артилерії, дронів та особового складу.

Про це військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів у інтерв’ю «24 Каналу».

Обстановка на флангах

Він зазначив, що росіянам, перекинувши резерви, вдалося зупинити просування Сил оборони на північних околицях Бахмута.

«Ворог перекинув резерви на північний фланг Бахмута й зупинив просування у районі Берхівки і Ягідного. Тому підрозділи ЗСУ перейшли до оборони, контратакують й ведуться такого роду бої», — повідомив військовий експерт.
Ситуація на північному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Генерал-лейтенант у відставці додав, що на південних околицях міста-фортеці українські воїни продовжують рух.

«На півдні Бахмута йде поступове, невелике просування, оскільки й туди противник перекинув свої резерви. Йдуть запеклі бої навколо Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У частину Кліщіївки наші війська вже зайшли, але повністю не звільнили. Зараз по цьому напрямку тривають запеклі бої. Ми ввели свої додаткові засоби. Йде напружена робота щодо подальшого просування», — підсумував Ігор Романенко.
Ситуація на південному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: У Генштабі розповіли, де успішно наступають ЗСУ  

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Факти

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!