Ситуація на східному фронті ускладнилась, оскільки окупанти перекидають на Куп’янський та Лиманський напрямки свої резерви. Такими діями росіяни намагаються протидіяти українському контрнаступу на півдні України та в районі Бахмута.
Про це керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів у інтерв’ю «24 Каналу».
Він переконаний, що наразі ініціатива на боці ЗСУ. Водночас загарбники намагаються повернути перевагу на найзручнішому для них напрямку та змусити перекидати українські війська від Бахмута та півдня країни.
«Сили оборони перехопили ініціативу і проводять контрнаступальні дії на півдні та в районі Бахмута. Ворог намагається хоч десь трохи перехоплювати ініціативу натомість. Боротьба за цю ініціативу триває. Окупанти роблять це на найзручнішому для них напрямку. Луганщина та напрямок із півночі Харківської області для них зручний, оскільки там логістика. На окупованій частині Луганської області у росіян немає проблем: у них там завжди стояли резерви і є свої бази.
Своїми атаками росіяни намагаються зривати наші наступальні дії. Вони хочуть змусити українські сили перекидати війська і відволікти їх від проведення повноцінних наступальних дій», — пояснив аналітик.
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Фото: UATV
Експерт переконаний, що пожвавлення росіян на східному фронті не є критичним і не призведе до значного просування на Харків або до берега річки Оскіл. За його словами, ЗСУ можуть відповідати окупантам.
«Саме тому нам потрібно намагатися розширювати лінію фронту, що й роблять зараз наші захисники. Також проводити певні атаки з флангів. І повністю нав’язувати ворогу нашу ініціативу: щоб заганяти росіян з їхніми резервами. Вони постійно перекидають і маневрують резервами. Вони начебто бачать звідки йдуть наступальні дії, але до кінця не можуть сказати, що саме ці напрямки є остаточними, і географія українського контрнаступу не розшириться.
Росіяни мають підстави нервувати, тому що на папері мають одну кількість військ, а де-факто — у них роти іноді по 60 осіб. Це суттєвий некомплект, який не дасть їм можливість перейти до наступальних дій», — зауважив Олександр Мусієнко.
Поточна ситуація на східному фронті за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот
На його думку, найближчі місяці стануть визначальними для українського контрнаступу. Експерт переконаний, що наразі триває його перший етап.
«Зараз триває перша фаза нашого контрнаступу з обмеженим застосуванням сил і засобів. Його задача — закріпитись на певних рубежах і створити коридори вільні від мін для проходження важкої техніки. Потім — вихід на оперативний простір і затиснення ворога до наступної лінії оборони, фактично ледь не до Азовського моря. Тому найближчі місяці, дійсно, будуть визначальними», — резюмував Олександр Мусієнко.
Поточна ситуація на південному фронті за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот
Читайте також: Під Бахмут росіяни перекидають резерви для поповнення втрат
Нагадаємо, важкі бої за Бахмут тривають. Наразі битва проходить на флангах міста, зокрема на північному боці. Окупанти активно стягують резерви до міста.
Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко вважає, що ЗСУ вдалося закріпитися на позиціях, які дозволяють тримати Бахмут та дороги до міста під вогневим контролем.
Раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, що росіяни планували створити пастку для ЗСУ, захопивши місто, та вийти на кордон Донецької області. Однак, за його словами, окупанти самі потрапили до пастки.
Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».
Фото: Генштаб
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!