Вже у вересні батьки юних бахмутян віддаватимуть своїх чад до шкіл. Чи будуть робити це за місцем проживання, чи ж навпаки вирішать залишати дитину навчатися дистанційно, але в рідній школі?
Редакція «Бахмут IN.UA» дізналася в Управлінні освіти Бахмутської міської ради скільки дітей навчаються в бахмутських школах, як готуються до першого вересня та, що думають батьки про навчання.
Як працюють Бахмутські школи?
Заклади загальної середньої освіти, тобто школи, Бахмутської міської територіальної громади працюють виключно дистанційно, повідомляють в Управлінні освіти.
Нагадаємо, що зараз бахмутські школи активно готуються до нового навчального року, за декілька місяців чимало юних бахмутян підуть в перші класи дистанційно. На жаль, через такий формат навчання кількість першачків зменшується, зауважують в Управлінні освіти. Наприклад, в 2021 році до школи вступило 710 осіб, а у 2022 вже 321 учень.
Станом на 18 травня подали вже 145 заяв до бахмутських шкіл, але набір триватиме аж до 1 вересня 2023, тож юних бахмутян запрошують на навчання. Нагадаємо, ми писали як планують святкувати останній дзвоник.
Повертаючись до теми, протягом навчального року для бахмутських школярів проводили деякі офлайн-заходи у центрах підтримки бахмутян, зокрема в таких містах:
- Київ;
- Дніпро;
- Полтава,
- Кривий Ріг;
- Одеса;
- Жовті Води;
- та Харків.
Тут для школярів проводили заняття із підготовки до НМТ випускників 11 класів, заняття англійською, індивідуальні корекційно-розвиткові заняття для дітей з особливими потребами та велася підготовка дітей дошкільного віку до навчання в 1 класі. Крім того, для дітей були розважально-ігрові програми, конкурси та змагання, квест-ігри, майстер-класи з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва тощо.
Скільки учнів випустяться бахмутські школи у 2023 році?
Загалом, у 2023 році очікується кілька сотень випускників, зокрема:
- 9 класів – 620 учнів;
- та 11 класів – 331 учень.
Станом на 18.05.2023 у Бахмутських школах здобувають освіту 5677 учнів, зазначимо, що у 2021 році було – 7574 учнів.
Як готуються бахмутські школи до нового навчального року?
Для батьків, які оберуть онлайн-навчання вже провели збори. Крім того, запровадили онлайн-курси майбутніх першокласників, щоб допомогти дітям швидше адаптуватися до навчання, а в освітньому осередку на базі центру підтримки бахмутян «#Я_повернусь_Бахмут» м.Київ ввели офлайн-заняття з майбутніми першокласниками.
«Більшість педагогів початкових класів нашої громади високої кваліфікації, мають педагогічні звання, є з них переможці фахових конкурсів педагогічної майстерності, вони щороку успішно проходять добровільну сертифікацію і доводять свій високий професійний рівень, тому батьки готові, навіть у дистанційному форматі, довірити своїх дітей саме нашим учителям», — кажуть в Управлінні освіти.
Що думають бахмутяни про перше вересня та куди планують віддавати дітей?
В соціальних мережах «Бахмут IN.UA» ми запитали наших читачів, як вони розв’язали питання з освітою для своїх дітей. Відповіді були різні проте, як виявилося чимало наших земляків віддали дітей в місцеві школи, навіть попри те, що навчаються вони онлайн. Здебільшого відзначають, що професіоналізм бахмутських вчителів перекриває навіть дистанційні уроки.
Скріншот з коментарів
«Старший син навчається дистанційно у рідній школі #2, молодший відвідує дистанційно наш садочок «Посмішка». У нас найкращі вихователі і вчителі», — пише бахмутянка Юлія Лисиченко.
«Донька навчається в Бахмутській школі 12 в 10 класі, син в Бахмутській школі 2 в 8 класі дистанційно. Міняти школи не будемо. Вони наші рідні!», — зауважує жителька міста Ірина Воловік.
Скріншот з коментарів
«Навчаємось дистанційно у рідній школі, хоч поруч є працюючі заклади. Діти не хочуть міняти заклад, да і ми, батьки, так само! Будемо вчитися у рідній школі», — пише бахмутянка Лілія Тарасенко.
Однак, є й інші думки, коли батьки дітей все ж вирішують обрати навчання-офлайн після дистанційних занять, вагомим аргументом стає те, що дитині бракує спілкування з однолітками. Такий приклад, зокрема навела читачка «Бахмут IN.UA» Олена Ритсо.
Скріншот з коментарів
Бахмутянка Анастасія Касперська також відзначає, що її дитина навчатиметься в школі за місцем проживання, адже онлайн-уроки не дають дітям достатньо комунікації й взаємодії одне з одним.
Скріншот з коментарів
Крім цього, батьки деяких учнів зазначили, що їхні чада навчають й дистанційно у рідній школі й офлайн за місцем проживання. Таким досвідом поділилася бахмутянка Світлана Юн. Її дитина відвідує корейську школу та місцеву бахмутську школу мистецтв.
Скріншот з коментарів
Такий ж досвід має бахмутянка Оля Скворцова, її дитина навчається у школі 18 і в Словацькій школі. Поєднувати дві освіти непросто, проте батьки стараються вірно розподіляти навантаження.
Нагадаємо, що зараз бахмутські школи активно готуються до нового навчального року, за декілька місяців чимало юних бахмутян підуть в перші класи дистанційно. На жаль, через такий формат навчання кількість першачків зменшується, зауважують в Управлінні освіти. Наприклад, в 2021 році до школи вступило 710 осіб, а у 2022 вже 321 учень.
Станом на 18 травня подали вже 145 заяв до бахмутських шкіл, але набір триватиме аж до 1 вересня 2023, тож юних бахмутян запрошують на навчання.
Фото: «Бахмут IN.UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!