Вибір імені для дитини — це важливе й часом непросте рішення для майбутніх батьків. Важливо підібрати й красиве поєднання імені дитини із прізвищем та водночас уникнути суперечок під час вибору імені.
Редакція «Бахмут IN.UA» дізнавалася у новоспеченої мами з Бахмута Оксани Судак, як вона підбирала ім’я для свої малюків.
Вибір імені для дитини
Вибрати дитині ім’я — нелегка справа, яка потребує часу й терпіння для батьків. Часто ім’я для новонародженого вибирають ще під час вагітності, однак є пари, які воліють вибрати ім’я дитині вже після народження довгоочікуваного малюка.
Психолог Андрій Кузнєцов наголошує, що рішенні про вибір імені для дитини — це питання більш культурологічне, вплив на нього також мають модні віяння, або ж сімейна традиція. Загалом, впевнений фахівець, батьки можуть називати своє чадо, як їм до вподоби.
Важливо не приймати емоційне рішення у стані стресу, наприклад, тому, що потім можна пожаліти про вибір імені на емоціях. Красиве ім’я для дитини повинне бути співзвучним з її прізвищем, також можна опиратися на родинні традиції, такого принципу дотримувалася мама хлопчиків-двійняток — бахмутянка Оксана Судак.
Оксана Судак. Фото: Фейсбук
«Я мама двох хлопчиків, відповідно мені потрібно було два чоловічі імена, я шукала українські, які мали б добре й гарне значення. Варіанти були різні, але до останнього я ще не знала. Ось, деякі майбутні мами вони називають діток, поки вони ще в утробі перебувають, я так не робила, але для себе якісь варіанти вже мала. Ближче до останнього терміну вагітності — я зупинилася на іменах Микола та Михайло», — каже бахмутянка.
Вона додає, що у її родині є два дідусі Миколи, тож родина від початку схилялася до цього імені. Друге ім’я обирали більш інтуїтивно, ділиться бахмутянка, каже, що дивилася значення імен для хлопчиків.
«Також, я опиралася на те, які ангели будуть захищати дітей, це якщо дивитися з православної точки зору. Ось у нашому випадку це Микола Чудотворець та Архистратиг Михаїл, який оберігає Київ. Звісно, що приділяла увагу значенню самих імен, спиралася на свій родовід, й на православну віру», — каже мама Миколи та Михайлика.
Імена для дітей у 2023 році
Мама з дитиною. Фото: з відкритих джерел
Зазначимо, що після повномасштабного вторгнення в Україні батьки почали називати дітей символічно українськими іменами, ось, наприклад гарні імена для дітей 2023 року народження, для дівчаток обирають такі, як:
- Анниця
- Василина
- Гафія
- Гапка
- Кася
- Килина
- Ликера
- Любина
- Мавра
- Магда
- Магдалина
- Маклена
- Маланка
- Малашка
- Марічка
- Марта
- Маруся
- Мар’яна
А для хлопчиків 2023 року народження можна обрати такі традиційні українські імена:
- Остап
- Матвій
- Архип
- Веремій
- Гордій
- Григор
- Гриць
- Микола
- Михайло
- Данило
- Дем’ян
- Ігнат
- Левко
- Лукаш
- Макар
Вам може бути цікаво
- Як підготуватися до вагітності — інструкція від лікаря-акушера
- Як підготуватися до сімейної фотосесії? Покрокова інструкція від фотографині з Бахмута
- Як захистити дитину від комарів? Поради від фахівців Бахмутської лікарні
Як вибрати ім’я дівчинці?
Дівчинка спить. Фото: з відкритих джерел
Для дівчинки ім’я можна підібрати орієнтуючись на родовід, чи власні вподобання якщо ви прихильники сучасних імен, пропонуємо такі варіанти імені для маляти:
- Уляна
- Софія
- Емма
- Зорислава
- Олівія
- Олеся
- Ілона
- Аміна
- Ярослава
- Поліна
- Руслана
- Лариса
- Марина
- Вікторія
- Катерина
- Ліліт
- Неллі
- Ніна
- Рита
- Роза
- Юнона
- Яніна
Як вибрати ім’я хлопчику?
Маленький хлопчик. Фото: з відкритих джерел
Обираючи ім’я для хлопчика зверніть увагу на значення імені, адже багато імен мають приховані сенси. Можна звернути увагу на незвичні імена для хлопчиків. До таких належать:
- Августин
- Адам
- Адріян
- Божедар
- Боримир
- Борислав
- Гордислав
- Горислав
- Горицвіт
- Давид
- Данило
- Данко
- Демид
- Дем’ян
- Ждан
- Матвій
- Медомир
- Микита
- Микола
- Назарій
- Славомир
- Славута
- Яровид
- Лука
Вибір імені дитини: поради від тарологині
Батьки при виборі імені інколи звертаються й до карт таро. Фото: з відкритих джерел
Біоенергетка, тарологиня та езотерик Олена Черкашина зазначає, що вибирати імя дитині можна й за родоводом, але називаючи маля на честь дідуся чи бабусі варто знати, чи була ця людина щаслива у житті.
«Іменами померлих родичів називати дитину не можна, це загальновідома інформація. Також є деякі важкі імена, наприклад для дівчинки важке ім’я Світлана, хоча воно гарно звучить. Крім того, не бажано назвати дітей іменами батьків, тому що це додатковий тягар енергетичний для дітей. Батьки несуть свою програму на ім’я, у випадку коли вони називають немовля своїм іменем — діти будуть, немов, проживати життя батьків, а не своє власне», — пояснює тарологиня та езотерик Олена Черкашина.
Як уникнути суперечок при виборі імені для дитини?
Психолог Андрій Кузнєцов. Фото: редакція
Бахмутянка Оксана Судак, наголошує, що в її родині не було конфліктів чи непорозумінь через вибір імені, але вона чула про такі випадки. У такій ситуації, слід відкласти емоції та спокійно поговорити один з одним, знайти точку проблеми, й дізнатися, чому саме ваша половинка не погоджується на запропоноване ім’я.
Можливо, це її власні переконання, або ж травматичний досвід у минулому з людиною, яка мала ініційоване імя. Тому батькам потрібно чуйно відноситися один до одного, й пам’ятати, що у виборі імені для малюка завжди можна знайти компроміс.
Додамо, що конфлікт може виникнути не тільки між батьками, але й через незгоду із родичами чоловіка або дружини.
Психолог Андрій Кузнєцов зазначає, що часто випадки, коли батьки чоловіка або дружини намагаються порядкувати в чужій сім’ї можуть свідчити про те, що не відбулася сепарація (ред. відділення) й бабусі та дідусі вважають себе частиною родини новоспечних батьків. Також може відігравати й минулий досвід батьків подружжя.
«Можливо у родині бабусів та дідусів пари було звичним явище, коли їхні батьки втручалися в їхнє життя. Немає якоїсь універсальної поради, як цьому запобігти, всі випадки індивідуальні. Важливо навчитися говорити, це може покращити ситуацію, коли родина сяде разом й проговорить всі нюанси. Знаєте, коли в сім’ї сваряться через посуд — справа не в посуді, є більша проблема та невдоволення, яке виливається у такі побутові конфлікти. Тому розмовляти відверто важливо», — наголошує фахівець.
Фото: з відкритих джерел
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!