Громадський бюджет у Бахмут: зареєстровані 34 проекти, скоро голосування, зроби правильний вибір!

Семаковська Тетяна 14:57, 23 Жовтня 2017

Скоро в Бахмуті розпочнеться відкрите голосування за проекти, які були подані в рамках бюджету участі. Всього було подано 34 проекти, на суму трохи більше одного мільйона гривень. Але з міського бюджету на 2018 рік виділено лише 500 тисяч гривень. Тобто майже половина проектів відсіється. Але які? Ті, що принесуть користь всім мешканцям, будуть сучасними, новими, креативними, чи ті, за допомогою яких знов можна буде замінити вікна чи труби у приміщеннях ОСББ?

Більш детальніше ознайомитись з деталями проектів можна завтра, 24 жовтня, та у четвер, 26 жовтня, в приміщенні Управління молодіжної політики та по справам дітей, за адресою вул.Сибірцева, 190, о 13.00 годині.

З усіх поданих проектів більше всього відносяться до категорії освіти – 12 проектів. Майже всі проекти направлені на переоснащення, придбання додаткової комп’ютерної техніки, заміну вікон або труб, придбання меблів, сантехніки у садочки або школи. Тобто за рахунок місцевого бюджету будуть вирішуватись питання узького кола мешканців громади. Ми знайшли, лише два проекти, автори яких пропонують дійсно нові, сучасні, необхідні ідеї, таких, яких у Бахмуті ще не було.

Ольга Жиліна, вихователь школи №12 має намір облаштувати сучасний кабінет сурдопедагога для різновікових дітей-інвалідів з вадами слуху. Такий міні-центр буде єдиним по всій Донецькій області.

Андрій Кузнєцов, вихователь школи №18 пропонує створити інформаційний медіа-ресурс «NewMediaSchooL», який включатиме в себе юнацьке телебачення та студію дитячої анімації, де займатись зможуть усі бажаючі школярі зі всього міста.

“Територія смаколиків”, як чудово та інтригуючи звучить! Здається автор цього проекту повинен запропонувати щось дійсно незвичайне для громади. Але, коли ви відкриєте проект, то побачити звичайне облаштування однієї з кімнат школи №10, де планують зробити не тільки ремонт, а й ще придбати кухонний гарнітур.

Історію введення бюджету участі та як він працює в інших містах України та країнах Євросоюзу читайте в матеріалі:

В Бахмуте обсуждали перспектив местного самоуправления (як активісти пропонували ввести у дію бюджет участі)

Залучаємо громаду чи робимо “вигляд”? Як працює бюджет участі в Бахмуті (порівняння бахмутского бюджету участі та інших міст України)

Общественный бюджет в Бахмуте (з прикладом досвіду Польщі)

Пять дней в Чехии. Прага поразила большим количеством бездомных и вовлечением громады в работу муниципалитета (досвід Чехії)

У розділі “Безпека” представлений проект переоснащення бомбосховища та підвалу дому по вул. Незалежності, 41. Це дійсно необхідно, але мабуть треба робити це по всім бомбосховищам міста, а не вирішувати проблему поганого стану підвальних приміщень лише одного будинку.

В розділі “Енергозбереження” потрапили два проекти стосовно закінчення ремонту приміщення Бахмутського краєзнавчого музею. Наш музей вже давно заслуговує проведення якісного ремонту. А ось співвласники ОСББ по вул.Незалежності, 41 за рахунок коштів всієї громади бажають “втілити у життя свою мрію” – замінити вікна на суму 13 тисяч гривень.

Два проекти, які потрапили у розділ “Комунальне господарство”, планують за кошти громади провести реконструкцію під’їздів та встановити ворота. При чому, один з авторів – це ОСББ “Рубін-Арт”, тобто об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, яке вже не є комунальною власністю всього міста.

Цікавий проект від Михайла Дедунова, юнак пропонує створити три «Інфо Точки» для інформаційної обізнаності туристів та гостей міста – на залізничному вокзалі, міжміському автовокзалі та приміській автостанції. Бахмут – стародавнє місто, але не дуже відомие серед туристів. Такі ініціативи, та й ті що були створені раніше – встановлення інформаційних дощок на старинних будівлях – будуть робити його більш привабливим для гостей.

Невтомні волонтери з ГО “Лада”, які люблять та турбуються за всіх тварин нашого міста, вирішують проблему безпритульних тварин замість представників міського самоврядування, пропонують збудувати вольєри, та покращити умови праці на стерилізаційному майданчику.

Також будуть змагатись за перемогу чотири проекти, направлені на переоснащення та покращення благоустрою території Бахмутської центральної районної лікарні.  

Наталя Зубар, член ГО “Надія” пропонує організувати секцію з фітнесу та настільного тенісу для людей з ураженням опорно-рухового апарату.

Цікавий проект від міського музею – це створення єдиної бази даних, де будуть зібрані фотографії видатних мешканців нашого міста. А ось три комітети мікрорайонів – “Заріччя”, по вул.Зелена, 35 та “Бахмут Східний” за кошти усієї громади міста плануютьє придбати комп’ютерну техніку.

Ганна Очкурова пропонує розчистити прилеглу територію ставка «Північний». Якщо цій проект підтримує громадськість та його узгодить комісія, то бажання багатьох бахмутчан здійсняться.

Представники комітету “Цветмет” навіть не напружувались складати якісний проект, додавати якусь соціальну значущість, віднесли його до категорії “Інше” та просто написали, що їм потрібен ремонт їх офісного приміщення на кошти громади у сумі майже 80 тисяч гривень.

Що ж таке бюджет участі? Ми знову підмінюємо поняття. Хтось за кошти громади бажає вирішити свої власні потреби, та лише деякі ініціативні бахмутчани дійсно розуміють суть партісіпатівного бюджету та пропонують зміни для всіх містян. А може це пов’язане ще з тим, що інформування громади з боку органів місцевого самоврядування відбувається так, що бюджету участі надають, як можливість вирішення власних потреб?

Приходьте завтра та у четвер, о 13.00 годині за адресою вул.Сибірцева, 190, щоб побачити презентації проектів.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]