Минулої доби, 5 червня, українські війська здійснили обмежене просування на північ і південний захід від Бахмута. Водночас окупанти поширюють інформацію про український контрнаступ, аби відвернути увагу від своїх втрат на Бахмутському напрямку.
Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).
Західні експерти, посилаючись на заступницю міністра оборони Ганну Маляр, оцінюють, що українські війська «переходять до наступальних дій» на окремих невизначених ділянках фронту. Водночас російські джерела активно поширюють інформацію про український контрнаступ, щоб відвернути увагу від втрат окупантів на Бахмутському напрямку.
Ганна Маляр зазначила, що українські війська ведуть наступальні дії на східному фронті, в районі Бахмута, і просунулися на 200-1600 метрів у напрямку Оріхово-Василівки, Парасковіївки (11 км на північний захід від Бахмута), а також від 100 до 700 метрів біля Іванівського (6 км на захід) та Кліщіївки (7 км на південний захід).
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що українські механізовані сили також просунулися від 300 метрів до одного кілометра в напрямку Залізнянського (13 км на північ від Бахмута) та Богданівки (8 км на північний захід). Президент України Володимир Зеленський 5 червня у відеозверненні подякував українським військам на Бахмутському напрямку за «рух вперед» у зонах відповідальності.
Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот
Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що українські сили захопили невизначену частину Берхівки (6 км на північ від Бахмута). Він розкритикував військове командування рф за те, що 12 травня російські війська відійшли з Берхівського водосховища для захисту своїх позицій у населеному пункті.
Пропагандисти стверджували, що російські сили відбили українські атаки в напрямку Соледару (12 км на північний схід від Бахмута), ймовірно, маючи на увазі ширшу територію на північ і північний схід від Бахмута.
Відомий блогер повідомив про бої поблизу Роздолівки (19 км на північний схід від Бахмута). Інший блогер стверджував, що українські сили також атакували російські позиції в невстановленому місці в районі Сіверська (31 км на північний схід від Бахмута).
Окрім того, ворожі джерела стверджували, що російські сили відбили український штурм біля Майорська (21 км на південний захід від Бахмута) і на північ від Горлівки (26 км на південь).
«ISW не спостерігав візуального підтвердження просування ЗСУ у Бахмуті, пов’язаного з цими обмеженими наступальними операціями 5 червня», — додали експерти Інституту вивчення війни.
Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни
Читайте також: Окупанти прагнуть захопити Хромове, аби просуватися на Краматорськ
Нагадаємо, «вагнерівці» почали воювати із російськими військами в Бахмутському районі. Нещодавно пресслужба пригожина опублікувала рапорт, де заявила, що бійці ПВК «вагнер» вступили в бій із військовими Міноборони рф і нібито затримали п’яного підполковника.
Екскомандир полку «Азов» та тимчасово виконуючий обов’язки командира 3-ї штурмової бригади Максим Жорін розповів, що в Бахмуті найманці ПВК майже вийшли з міста. Він підкреслив, що «вагнерівці» вже не могли виконувати бойові задачі, оскільки втратили свою ефективність. Жорін додав, що на Бахмут перекидають російські підрозділи, які мають мету зайняти позиції «вагнерівців», але окупанти ці позиції втрачають. Натомість, ЗСУ користується слабкістю ворога та просувається вперед.
Раніше Інститут вивчення війни оцінював, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.
Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».
Фото: Генштаб
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!