Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, кімнати та ліжка в гуртожитках.
Як вирішується питання придбання житла для пенсіонерів або інвалідів та чи розглядає уряд надання житла саме для літніх людей за якоюсь особливою схемою чи спрощеним механізмом розповіла народна депутатка Олена Шуляк.
Наразі централізованої допомоги для пенсіонерів немає
За словами Олени Шуляк наразі немає централізованої програми допомоги соцжитлом для людей літнього віку. Так склалося тому, що в держави немає такої можливості, більшість коштів направляють на обороноздатність нашої країни.
«Держава максимально сплачує всі пенсії, проводить всі можливі індексації.Ми розуміємо, що цього дуже мало, щоб забезпечити гідний рівень життя наших пенсіонерів. Але сьогодні ми маємо таку проблему, що держава не може надати більший розмір пенсій, індексацій, як того потребують наші люди», — пояснює Олена Шуляк.
Народна депутатка розповідає, що уряд сприяє тому, щоб громади могли викуповувати житло все існуюче й потім його давати в оренду за пільговими цінами або безоплатно. Але, наголошує спікерка, ця ініціатива не має масового характеру.
Читайте також: На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?
Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації?
На сьогодні Законом не передбачено, що літні люди входитимуть до категорії числа тих, хто матиме право на першочергову компенсацію. Пріоритет нададуть:
- учасникам бойових дій
- особам з інвалідністю
- ветеранам
- мобілізованим особам
- багатодітним родинам
- особам з інвалідністю І та ІІ групи
«В цьому переліку немає пенсіонерів, але я хочу всіх заспокоїти. У нас точно вистачить коштів в рамках компенсаційних механізмів. Всі люди, які звернуться отримують компенсацію», – каже Олена Шуляк.
Звідки держава візьме гроші на компенсацію?
Народна депутатка наголошує, що держава створила “Фонд ліквідації наслідків агресії російської федерації”. До Фонду надійшло понад 20 млрд гривень арештованих коштів від російських банків, які працювали на території України, також сюди спрямували 50% прибутку Нацбанку. В цьому році сума надходжень вже складає більше ніж 62 млрд гривень, допомогу надасть й Світовий Банк. Ці гроші зможуть використати для компенсації.
Фото: з відкритих джерел